У США заявили, що у разі поразки України «у нас буде фронт НАТО на 2500 миль»
У США заявили, що у разі поразки України «у нас буде фронт НАТО на 2500 миль»

У США заявили, що у разі поразки України «у нас буде фронт НАТО на 2500 миль»

Війна в Україні перебуває в «дуже небезпечній стадії», і якщо законопроєкт про додаткову допомогу не буде ухвалено в Конгресі, українцям буде вкрай важко втримати навіть нинішні позиції на сході країни. Про це заявив генерал армії США у відставці Веслі Кларк, колишній командувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі.

Під загрозою можуть опинитися не лише Харків і Київ, але і кордони НАТО.

«Якщо ми ухвалимо законопроєкт про допомогу і будемо поводитися з Україною в умовах кризи так само, як ми поводилися з Ізраїлем у 1973 році, коли ми фактично забрали зброю у наших власних сил у Німеччині та доставили її до Ізраїлю, якби ми ставилися до України таким чином і доставили необхідну зброю в необхідні місця, ми могли б стабілізувати ситуацію там, де ми зараз є.

А потім з відповідним додатковим обладнанням і через 12-14 місяців роботи є шанс, що вони можуть десь пробити російські лінії – в Криму, чи в Донецьку. Це можна було зробити», – скзав Кларк.

Якщо цього не станеться, українці своїми силами навряд чи зможуть втримати фронт.

«Вони повинні мати інструменти сучасної війни. Ви не можете очікувати, що вони будуть битися без переваги в повітрі», – пояснює Кларк.

Війна в Україні зараз перебуває у четвертій стадії. Перший етап, за його словами, настав після невдалого нападу на Київ на самому початку широкомасштабного вторгнення, другий – перегрупування української армії для контрнаступу, третій – контрнаступ України, доки на нинішньому етапі вона не наштовхнулася на російські оборонні позиції.

На цьому четвертому етапі війна дійшла до такої стадії, коли українцям потрібно вийти з позиційної війни, але для того, щоб вести мобільну війну, їм потрібно більше зброї.

Росіяни ж, навпаки, після перших невдач готуються до наступу. Російські війська на Сході і такі міста як Харків і Київ розділяє кількасот кілометрів переважно відкритої місцевості.

«Це здебільшого горбиста, лісиста та відкрита місцевість. Є кілька річкових ліній, які треба подолати, але найскладніша місцевість там, де зараз точаться бої», – каже генерал у відставці Веслі Кларк.

США, і союзники постачали Україні достатньо зброї, щоб не програти, але її ніколи не було досить, щоб виграти війну, перемогти Росію.

«Якщо українська армія збирається вести мобільну війну, для цього потрібно не 31 танк і 100 танків Leopard. Для цього потрібно 1-2 тисячі танків. Для цього потрібно не 300 буксированих артилерійських установок, а самохідна артилерія; не 25 літаків F-16, а пару сотень F-16», – вважає Кларк.

Ця зброя, навіть якщо пакет допомоги буде ухвалено, не надійде відразу, тому українцям потрібно протриматися зараз на цих позиціях.

Кларк висловив переконання, що військове командування США та НАТО усвідомлює небезпеку того, що у випадку падіння оборони України російська армія вийде на кордони НАТО в Європі і не зупиниться там.

«Генерал Каволі прекрасно розуміє: якщо ми не зупинимо їх тут, у нас буде фронт НАТО на 2500 миль. А ми ледь могли впоратися з внутрішнім німецьким кордоном на 400 миль під час »холодної війни«. Я не можу уявити, що буде потрібно для мобілізації НАТО, якщо Україна впаде, і ми зіткнемося з загрозою, що простягнеться від Балтійського аж до Чорного моря», – сказав Веслі Кларк.

Відповідаючи на запитання Еліота Коена, голови відділу стратегії CSIS та колишнього радника у Держдепі США за президента Джорджа Буша-молодшого, чи зробили висновки російські військові зі своїх попередніх невдач, Кларк відповів, що було б помилкою судити про російську військову потужність з початкового етапу війни. Адже, за його словами, не військові командували вторгненням, яке планувалося за законами спецоперації.

У США заявили, що у разі поразки України «у нас буде фронт НАТО на 2500 миль» - Фото 1

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Источник материала
loader
loader