Про це повідомляє литовський мовник LRT.
Після закриття цих двох КПП на кордоні з білоруссю продовжать працювати ще два пункти пропуску: "Мядинінкай" і "Шальчинінкай".
Разом з тим в Литві прийняли рішення про припинення пропуску пішоходів і велосипедистів через ці пункти пропуску.
Також має намір поступово скоротити кількість дозволів, що видаються білоруським і литовським перевізникам, які здійснюють регулярні міжнародні пасажирські перевезення автобусами.
"Це рішення спрямоване на вирішення проблем національної безпеки, контрабанди, порушень міжнародних санкцій", - заявили в уряді Литви.
Крім того, в крахні ухвалили рішення обмежити посадку та висадку пасажирів на залізничному прикордонному пункті "Кена": припинити рух пішоходів і велосипедистів через державний кордон між білоруссю та Литвою.
Схожі пропозиція стосується і залізничного прикордонного пункту "Кібартай", який на кордоні Литви з Калінінградською областю росії.
Таке рішення було ухвалено, оскільки в цих пропускних пунктах у Литві висаджуються особи, які прямують транзитними поїздами до Калінінградської області і мають візи будь-якої іншої країни Євросоюзу.
"В Кені висаджуються або сідають на потяги близько 13 тисяч осіб на рік", - заявила мінсітерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте.
Минулого року в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон з Білоруссю було проведено майже 3,9 мільйона перевірок: на 25,5% більше, ніж у 2022 році. 66% перевірених осіб були громадянами білорусі.
Громадяни Литви перетинали кордон 684 тисяч разів - на 13,4% менше, ніж у 2022 році.
Більшість громадян Литви проїхали через прикордонні пункти "Шальчинінкай" і "Лаворішкес".