На радіо «Культура» відбудуться дві прем’єри приурочені до роковин повномасштабного вторгнення
На радіо «Культура» відбудуться дві прем’єри приурочені до роковин повномасштабного вторгнення

На радіо «Культура» відбудуться дві прем’єри приурочені до роковин повномасштабного вторгнення

23 лютого о 21:00 в етері радіо «Культура» звучатиме радіодрама «Колишні» за однойменною новелою Володимира Голосняка, а 24 лютого о 21:00 - документальна музична вистава «Місто Марії: щоденники облоги».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Радіодрама «Колишні» розповідає історію жительки Харкова, району Салтівка, яку приїхав рякувати колишній коханий з Польщі. Тут переплелись любов та війна. Ролі виконали: заслужені артисти України Володимир Голосняк, Наталія Ярошенко, Михайло Кришталь та народний артист України Тарас Жирко.

Продюсерка проєкту Світлана Свиридко розповідає, що її знайомство з виставою відбулось у вересні 2023 року під час KyivBookFest, де проходило перше сценічне прочитання новели. Вражена «радійністю» твору, вона запропонувала автору Володимиру Голосняку та режисеру Тарасу Жирку зробити радіопостановку.

«Це історія про людяність, небайдужість, співчуття, підтримку в лихі часи російсько-української війни. Кохання, яке зруйнувала радянська система, а росія жорстоко вбила у 2022 році. Але попри все залишається пам'ять, віра і надія на майбутнє людства», - говорить Світлана Свиридко.

У передачі «Вистава без антракту» прозвучить аудіоверсія документальної музичної вистави «Місто Марії: щоденники облоги». В її основі записи щоденників та фрагменти інтерв'ю сестер-близнючок, культурних активісток і правозахисниць Анастасії та Ганни Гречкіних із Маріуполя, які пережили оточення рідного міста. Драматургія Андрія Бондаренка, режисура Євгенії Відіщевої.

 «Формат роботи команди вистави — співтворення, рефлексії митців та мисткинь на теми війни. "Робити тільки те, що не можеш не робити. Говорити про те, про що не можеш не говорити — так мене свого часу навчив один режисер», — говорить режисерка Євгенія Відіщева.

 Фото: Суспільне

Читайте також
На радіо «Культура» стартує новий проєкт «Як ми їмо: кухня воєнного повсякдення»
Меморандум про співпрацю підписали радіо «Культура» та Львівський органний зал
Аудіоконтент радіо «Культура» тепер можна слухати на Megogo
Радіо «Культура» презентує новий проєкт «1990-ті: сучасні класики та їхній час»
На радіо «Культура» стартував новий сезон проєкту «Книгосховище»
Ірина Славінська: На радіо «Культура» у 2023 році відбулось 37 прем’єр радіолітературного контенту
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader