Британська розвідка пояснила наслідки успішних українських атак на ВМС Росії у Чорному морі
Британська розвідка пояснила наслідки успішних українських атак на ВМС Росії у Чорному морі

Британська розвідка пояснила наслідки успішних українських атак на ВМС Росії у Чорному морі

Після успіхів Сил оборони у здійсненні комбінованих ударних атак на військово-морський флот РФ у Чорному морі Україна змушує Росію підвищувати сприйняття загрози до нових висот.

Як передає Укрінформ, про це у соцмережі Х повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«На початку війни з Україною в лютому 2022 року військово-морські сили Росії мали свободу маневрування у всьому Чорному морі, особливо на північному заході. Після успіхів України у застосуванні (методів для нападу - ред.), асиметричних традиційному військово-морського флоту (різноманітні керовані ракети та морські дрони), ВМС РФ неодноразово був змушений переглянути свою схильність до ризику», - заявили у відомстві.

Зазначається, що Україна змушує Росію підвищувати сприйняття загрози до нових висот шляхом комбінованих ударних атак, як на суші так і у морі, а підрозділи Чорноморського флоту РФ передислокувати у східну частину Чорного моря.

У Міноборони відзначили, що нещодавні успішні українські атаки, серед яких потоплення російського ракетного катера «Івановець» та великого десантного корабля «Цезар Куніков», призвели до звільнення другого командувача Чорноморським флотом РФ з початку війни.

«Попри можливості Росії завдавати удари по Україні за допомогою кораблів, очевидно, що російський план для зменшення ризиків проти використанням Україною неконвенційних методів ведення війни у морі, не працює», - додали у відомстві.

У Міноборони також зазначили, що на стратегічному рівні такий український підхід позбавив росіян можливості втручатися у роботу перевезень, що здійснюються її морськими шляхами.

«Після припинення роботи «зернової угоди», Україна, завдяки своїм діям, отримала домінантність у західній частині Чорного моря. Це дало їй можливості збільшити експорт через односторонній гуманітарний коридор, і збільшити до довоєнного рівня обсяги доставок товарів, більших за тих коли діяла «зернова угода», - додали у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук заявив, що із 13 великих десантних кораблів Чорноморського флоту, які були у Росії на початок повномасштабного вторгнення, в строю залишається п'ять.

Фото: ensarcaliskan / Х

Теги по теме
война Черное море
Источник материала
loader
loader