Кремль фінансує роботу російського Червоного Хреста на окупованих територіях, хоч організація не має права там працювати
Кремль фінансує роботу російського Червоного Хреста на окупованих територіях, хоч організація не має права там працювати

Кремль фінансує роботу російського Червоного Хреста на окупованих територіях, хоч організація не має права там працювати

Російське опозиційне видання «Медуза» оприлюднило чергову публікацію за даними, отриманими в результаті витоку внутрішніх документів Адміністрації президента РФ. У документах, зокрема, є свідчення, що представники російського Червоного Хреста знущаються з українських військовополонених.

Російське видання «Медуза» оприлюднило чергову публікацію, створену за тими даними, які журналісти отримали в результаті витоку внутрішніх документів Адміністрації президента РФ. За інформацією видання, представники російського Червоного Хреста (РЧХ) їздять на тимчасово окуповані українські території, хоча не мають права на роботу там, а також підтримують дії Кремля та його агресивну політику.

Як випливає із внутрішньої документації Адміністрації президента РФ, протягом найближчих трьох років російський Червоний Хрест отримає із російського федерального бюджету близько двох мільярдів рублів. Кошти, передбачені для РЧХ у бюджеті окремим рядком, виділяють зокрема й для роботи на «нових територіях».

Разом із цим, як з’ясували журналісти, на відміну від Міжнародного Червоного Хреста, національні представництва не можуть працювати у зоні збройних конфліктів, оскільки не мають на це відповідного мандата.

Втім, це не завадило РЧХ невдовзі після початку повномасштабної війни Росії проти України почати «цікавитися роботою із жителями окупованих територій України», сказало виданню джерело у РЧХ. Зокрема, за словами цього ж джерела, представники РЧХ їздили до зруйнованого та окупованого Маріуполя із «гуманітарною місією».

Про те, що співробітники РЧХ працюють на окупованих територіях, є дані й у свідоцтвах з українського боку. Наприклад, про це заявив військовослужбовець Орест Грицюк, який пішов добровольцем і побував у російському полоні. З жовтня 2022-го по квітень 2023-го Грицюк разом із сотнями інших українських полонених перебував в колонії у Горлівці. Туди, за його словами, і приїздили представники РЧХ. Після повернення Грицюк розповів в інтерв’ю на ютуб-каналі журналіста Юрія Бутусова про зущання з боку цих «правозахисників».

У своїй публікації «Медуза» також нагадує, що в Україні ще у лютому 2023 року запровадили санкції проти російського Червоного Хреста, зокрема й протий ого очільника Павла Савчука.

У відповідь на питання видання щодо того, чому Міжнародний Червоний Хрест (МЧХ) не вживає заходів проти російського представництва, дії якого явно суперечать принципам руху, представниця МЧХ Аріана Бауер не дала зрозумілої відповіді. Ба більше, з її слів стало зрозуміло, що МЧХ продовжує фінансувати РЧХ.

Читайте також:

  • «Слово пацана» допоможе Путіну переобратися? Документи з Кремля потрапили до опозиційних росЗМІ
  • Червоний Хрест України за 300 днів війни: допомога, прихисток, буржуйки та житло

Як раніше писав «Детектор медіа», Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста задля з’ясування всіх обставин вбивства росіянами українських військових, які зголосилися здатись у полон в укріпрайоні «Зеніт» в Авдіївці. 

До санкційного списку ЄС внесли ексголову Білоруського Червоного Хреста, причетного до викрадення українських дітей.

Фото: фейсбук-сторінка російського Червоного Хреста

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
российская агрессия
Источник материала
loader
loader