Міносвіти розробило Дорожню карту для підвищення якості навчання українською мовою
Міносвіти розробило Дорожню карту для підвищення якості навчання українською мовою

Міносвіти розробило Дорожню карту для підвищення якості навчання українською мовою

Міністерство освіти і науки розробило Дорожню карту створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (спільнот) у закладах загальної середньої освіти України на 2023-2027 роки.

Презентація та обговорення документа відбулися 1 березня за сприяння Ради Європи, інформує пресслужба МОН, передає Укрінформ.

"Дорожня карта визначає напрями роботи й заходи, які допоможуть освітнім управлінцям та вчительству забезпечувати якісну мовну освіту для представників корінних народів і національних меншин (спільнот)", - зазначається у повідомленні.

Серед заходів, які передбачає документ: розроблення Концепції моделі багатомовної освіти в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами корінних народів і національних меншин (спільнот); забезпечення навчально-методичного супроводу освітнього процесу в класах (групах) із мовами навчання національних меншин (спільнот); оновлення змісту освітніх програм підвищення кваліфікації педагогів, зокрема для підготовки їх до участі в реалізації моделі багатомовної освіти.

До цих заходів належать і: розроблення онлайн-курсів для підвищення кваліфікації педагогів закладів освіти, де є класи / групи з навчанням мовами корінних народів і національних меншин України; розроблення силабусів навчальних дисциплін для ЗВО; проведення консультацій з питань освіти з громадськими об’єднаннями й закладами освіти з класами (групами) для навчання корінних народів та національних меншин (спільнот) України.

У МОН вважають, що розвиток і посилення статусу української мови сьогодні як ніколи важливі, і що освіта відіграє в цьому провідну роль.

"Водночас потрібно сприяти розвитку мов корінних народів і національних меншин (спільнот). Адже йдеться про збереження етнокультурної ідентичності учнів і учениць", - зазначають у міністерстві.

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня минулого року Верховна Рада ухвалила в цілому внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.

Теги по теме
Образование
Источник материала
loader
loader