Голова фонду "Русь сидящая", російська опозиціонерка Ольга Романова сказала 24 Каналу, що Кремль має ресурси для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Молдові. Попри те, що проти Росії діють санкції, вона підсилює свій тиск зокрема на Придністров'я. Проте деякі санкції йдуть їй на користь, адже Захід впродовж 20 років давав силу Росії, поки не переконався у її справжніх намірах.
Голосування під примусом
Зараз так звані вибори пройдуть також на окупованих територіях України, і з урахуванням цього населення, тепер в Росії не 140 мільйонів виборців, а 150 мільйонів.
На жаль, на окупованих територіях – нові виборці. Водночас багатьох місцевих жителів змушують брати російські паспорти, не надаючи їм пенсії, ліки, всіляко схиляючи до цього. Тому голосування на цих територіях буде не менш трагічним, ніж у Придністров'ї,
– наголосила російська опозиціонерка.
Придністров'я наразі не так сильно контролюється росіянами, як окупований Крим та інші захоплені українські території.
Сподіваюсь, що у Придністров'ї можна відмовитись від голосування на російських виборах і навіть від російського паспорта та загалом поводитись нейтрально, адже над цими людьми не стоять окупанти з автоматом в руках,
– підкреслила вона.
Зокрема в окупованих Олешках, Скадовську Херсонської області та інших населених пунктах людей будуть зганяти на голосування на відміну від Придністров'я.
"Це буде голосування під катуванням, під примусом, і тому ці вибори не можна визнавати дійсними. Їх дійсно не визнаватимуть у світі, а от Владіміра Путіна як президента Росії доведеться визнати. Західні країни, на жаль, мають проводити перемовини з ядерною державою, якою є Росія", – пояснила Ольга Романова.
Ситуація в Придністров'ї
- Росія планує відкрити виборчі дільниці у Придністров'ї, а саме у містах Тирасполі, Бендери, Рибниці та Григоріополі для голосування громадян Росії.
- У Кишиневі відреагували на це і викликали посла Росії до МЗС Молдови. Послу мають висловити незгоду щодо відкриття виборчих дільниць у придністровському регіоні Молдови.
- Раніше у так званому Придністров'ї місцеві "депутати" звернулися до Росії за допомогою через нібито "економічну блокаду" Молдови.
- Крім того, "депутати" закликали ОБСЄ, "СНД", Європейський парламент, міжнародний комітет Червоного Хреста та генсека ООН "вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців Придністров'я".
- Водночас розвідка Молдови повідомляє про те, що Росія може спровокувати в Молдові протести напередодні президентських виборів в країні, які мають відбутися восени 2024 року.