Раніше люди в цей день вшановували ліс та дякували йому. Однак не йшли туди, адже вважалося, що можна заблукати та зустріти вовків, у яких якраз розпочиналися "весілля". Детальніше про заборони, прикмети та про те, які ще свята відзначаються сьогодні, розповість LifeStyle 24.
День пам'яті мученика Агапія і з ним семи мучеників
У давні часи імператор Діоклетіан видав наказ, у якому йшлося про те, що люди мають сповідувати язичництво та поклонятися ідолам. Однак не всі хотіли дотримуватися правил. Саме через це мучеників Агапія та Фекла кинули до диких звірів, а Тимофія вирішили спалити. Тоді були присутні шість хлопців, які не змогли дивитися на жорстокі катування. Вони зв'язали собі руки на знак того, що є християнами. Спершу юнаків ув'язнили, а потім почали знущатися. Згодом мученики померли.
Що не можна робити
- Не можна вживати алкогольні напої.
- Краще не мити голову, бо на довгий час розлучитеся з рідною людиною.
- Заборонено кричати на псів, інакше втратите друга.
Народні прикмети
- Яскравий захід сонця – до дощового дня.
- Якщо горобці будуть цвірінькати, то чекайте на теплу та сонячну погоду.
- Якщо прилетять чайки, то готуйтеся до погожої весни.
Що ще відзначають
Традиційно у п'ятницю, напередодні весняного рівнодення, люди святкують Всесвітній день сну. Його запровадила Всесвітня федерація сну у 2008 році. Сьогодні важливо говорити про здоровий сон та проблему безсоння, на яке страждає багато людей у різних країнах світу.
Крім того, щороку на 15 березня припадає Всесвітній день захисту прав споживачів. Свято відзначається у річницю виступу Джона Кеннеді, 35 президента Сполучених Штатів Америки. Подія, зокрема, відбулася у Конгресі у 1962 році. Тоді він проголосив чотири головні права споживача: право на безпеку, право на якість товарів і послуг, право на правдиву інформацію про них, право захищати свої споживацькі претензії у суді.