Rheinmetall найближчим часом розпочне будівництво снарядного заводу в Україні
Rheinmetall найближчим часом розпочне будівництво снарядного заводу в Україні

Rheinmetall найближчим часом розпочне будівництво снарядного заводу в Україні

Німецький оборонний концерн Rheinmetall уже найближчим часом розпочне будівництво снарядного заводу в Україні. Також у планах — виробництво бронетехніки, повідомив голова компанії.

Про це повідомила Deutsche Welle.

Підготовка до будівництва нового заводу з виробництва боєприпасів в Україні завершується, церемонія закладки пройде «незабаром». Голова правління Rheinmetall Армін Папперґер зазначив, що перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.

Йдеться про спільне німецько-українське підприємство. Сторони підписали меморандум про порозуміння у лютому на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Rheinmetall планує щорічно виробляти в Україні шестизначну кількість артснарядів натовського калібру 155 мм, які Україна поки що може лише імпортувати.

Схожу фабрику Rheinmetall має намір побудувати і в Литві, повідомив Папперґер. У самій Німеччині, у Нижній Саксонії, концерн у лютому запустив будівництво нового заводу, теж з виробництва снарядів. Перша продукція очікується навесні 2025 року.

Снарядний завод в Україні створюватиметься не з нуля. «Ми використовуємо існуючу інфраструктуру, щоб не витрачати багато часу на зведення будівель. Україна не має часу, у них війна, їм потрібно швидко», — наголосив Папперґер.

Він також повідомив, що будівництво нового снарядного заводу в Німеччині могло бути завершено роком раніше, але на початку війни Росії проти України Rheinmetall не отримав великих замовлень від німецького уряду, які виправдали б інвестиції в 300 млн євро. Тепер ситуація змінилася, і офіційний Берлін планує замовити понад 2 млн артснарядів.

Зараз Rheinmetall постачає в Україну «сотні тисяч» снарядів різного калібру, повідомив Папперґер. Це майже вся продукція концерну у сфері виробництва снарядів у світі — за винятком заводу в ПАР, чия влада не дає дозволу на постачання в Україну.

Папперґер оцінив портфель замовлень у рамках західної допомоги Україні у розмірі «від 2 до 3 млрд євро» на рік. Для порівняння — оборот концерну за минулий рік склав понад 7 млрд євро. Цього року він планує перевищити планку в 10 мільярдів.

Rheinmetall постачає в Україну й іншу свою продукцію. Голова концерну повідомив про передачу понад 200 одиниць бронетехніки, у тому числі танків Leopard. В Україні вже діє ремонтний завод концерну для переданої Києву німецької бронетехніки.

Раніше було оголошено про плани будівництва заводу з виробництва бойової техінки. Першими мають стати БТРи та БМП, але коли це станеться — питання відкрите. «Потреби України величезні. Обмежуючий фактор — гроші», — пояснив Папперґер. За його словами, такий завод міг би виробляти до 400 гусеничних бронемашин на рік, «але коштів істотно не вистачає».

Голова Rheinmetall також повідомив, що для виробництва основних бойових танків в Україні поки що немає дозволу уряду Німеччини. За його словами, прийнято рішення розпочати з виробництва легких та середніх бронемашин, а потім перейти до важких.

У перспективі Rheinmetall також має намір налагодити в Україні виробництво своїх систем ППО. Наразі Києву передано кілька зразків сучасних систем Skynex та Skyranger.

Guardian, своєю чергою, повідомив, що Rheinmetall збирається побудувати в Україні щонайменше чотири заводи з виробництва озброєння. Снарядний завод — відповідно, перший з них.

Теги по теме
война Вооруженные силы Украины Евросоюз Германия Экономика Армия
Источник материала
loader
loader