Вчительська премія повертається: Global Teacher Prize Ukraine 2024 почала приймати анкети
Вчительська премія повертається: Global Teacher Prize Ukraine 2024 почала приймати анкети

Вчительська премія повертається: Global Teacher Prize Ukraine 2024 почала приймати анкети

Головний переможець отримає 1 мільйон гривень для власного освітнього проєкту та вирушить на Світову премію Global Teacher Prize.

Вперше з початку повномасштабного вторгнення в Україні відзначать найкращого вчителя — проведуть щорічну національну премію Global Teacher Prize Ukraine, повідомив «Детектору медіа» організатор премії в Україні — громадська спілка «Освіторія».

У 2024 році Global Teacher Prize Ukraine повернеться до формату професійної відзнаки. Премія шукає педагогів, які зробили видатний внесок у професію, учнів і суспільство, чия професійна майстерність потребує гідного визнання. Також відзначать педагогів у кількох окремих номінаціях, як от молодий учитель, учитель-новатор, вибір українців та інших.

Збір анкет триває до 8 липня на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заповнити заявку може сам учитель або його можуть номінувати друзі, колеги, учні чи їхні. Головного переможця визначатимуть кілька експертних груп у чотири етапи, а його ім'я стане відомим під час церемонії нагородження 5 жовтня.

«Робота вчителя зараз вимагає не лише професійності, а й глибокої емпатії, сили духу та відданості. Українські вчителі не раз показали, що якими б страшними й складними не були реалії, вони не злякаються і не покинуть своєї роботи. І як справжні професіонали, вони не просто "справляються", вони творять дива, щодня стаючи опорою для наших дітей. Global Teacher Prize Ukraine — це визнання їх невтомної праці, витримки та майстерності. Ми вшановуємо тих, хто виховує наступне покоління українців та українок, бо від того, який фундамент із цінностей та сенсів буде закладено у школах, залежатиме майбутнє нашої країни», — сказала Зоя Литвин, голова спілки «Освіторія» й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine.

Два роки від початку повномасштабного вторгнення Росії Премія не обирала найкращого вчителя країни та зосередилась на документуванні історій вчительства воєнного часу.

Читайте також:

  • «Діти вели батьків за руку по укриттю й казали, що тут не страшно, що вони вже тут гралися»
  • «Мені вдалося підтримати тих, хто тужив за Україною»

У 2022 році «Освіторія» відзначила українських освітян за хоробрість і незламність під час великої війни та в підсумку випустила про них збірку «Жити, щоб навчати». У 2023 році організатори продовжили збирати історії про вчителів, які «залишаються новаторами в складних умовах, чий професійний досвід і віддана робота з дітьми уособлюють українське вчительство воєнного часу».

«Детектор медіа» також розповідав історію лауреата Global Teacher Prize Ukraine — вчителя історії Миколи Попадюка, номінованого своїми учнями.

Раніше «ДМ» писав, як громадські активісти допомагають освітній сфері під час війни і які шість основних викликів стоять перед освітою в Україні.

Зображення: пресслужба ГС «Освіторія»

Читайте також
Волонтерству присвятили нову програму підвищення кваліфікації вчителів
Стартувала національна премія Global Teacher Prize Ukraine 2023
На кого вчитись після школи? В Україні розробили гайд, який допоможе молодим людям обрати професію
Громадянськими журналістами стали будівельники, вчителі, підприємці — всі, хто вважав своїм обов’язком не мовчати
GoGlobal: 54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, 75% школярів мають прояви стресу
Безплатний онлайн-курс «Сміливі навчати» допоможе вчителям у подоланні викликів навчання під час війни
Анна Сидорук, «Освіторія»: «Нам треба створювати таку освіту, щоб українці хотіли повертатись»
«Хвиля хейту в мережі дуже демотивує вчителів». Зоя Литвин – про телеуроки, гранти Сороса, помилки та цькування викладачів
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Образование
Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны