Заборона імпорту російського зерна до ЄС: що Чехія хоче запропонувати Єврокомісії
Заборона імпорту російського зерна до ЄС: що Чехія хоче запропонувати Єврокомісії

Заборона імпорту російського зерна до ЄС: що Чехія хоче запропонувати Єврокомісії

Що Чехія запропонує Єврокомісії

Про це повідомив міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний. За його словами, йдеться про зернові й олійні культури з Росії та Білорусі.

Він переконаний, що відмова від імпорту не призведе до суттєвого подорожчання продуктів. Міністр пояснив, що Чехія збирає 8 мільйонів тонн зернових на рік, тоді як потреба країни становить близько 5 мільйонів тонн.

Російському зерну і білоруським товарам просто немає чого робити в Європі. Я не бачу жодної причини, чому російське зерно мало б бути в Європі. Немає жодної причини підтримувати агресора,
– наголосив Виборний.

Чого прагне Єврокомісія

Суть у тому, що цього тижня Єврокомісія має намір представити свої пропозиції стосовно обмежень на кількість імпортованого зерна з Росії та Білорусі, але загального ембарго не передбачається.

Водночас повідомляється, що повного ембарго в ЄС хочуть уникнути, побоюючись глобального коливання цін, а також негативного впливу на бідніші країни світу. Тому, цілком ймовірно, що транзит російської та білоруської агропродукції, як і раніше, буде дозволений.

Що відомо про російський експорт до ЄС

Економіст Олег Пендзин розповів у коментарі 24 Каналу розповів, що 11 березня Європарламент підтримав рішення про запровадження санкцій на російське зерно. Експерт додав, що якби не українські журналісти-розслідувачі, то про російський експорт до Європи ніхто не знав би.

Відтак, серед найбільших імпортерів російського зерна є:

  • Іспанія – 40%, відвантаження в цю країну зросли у 8,8 раза – 850 тисяч тонн проти 96 тисяч тонн за аналогічний період минулого сезону,
  • Італія – 36%, закупівлі зросли в 7,7 раза – 812 тисяч тонн проти 105 тисяч тонн,
  • Бельгія – 9%. Зростання у 3,7 раза – 198 тисяч тонн проти 52 тисяч тонн,
  • Греція – збільшила закупівлі в 1,9 раза – 160 тисяч тонн проти 85 тисяч тонн,
  • Латвія також входить в число лідерів із закупівлі російського зерна, хоча відвантаження до цієї країни впали до 105 тисяч тонн із 410 тисяч тонн роком раніше.
Теги по теме
Еврокомиссия
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader