ЄС і США посилюють тиск для припинення вогню в Газі – The Guardian
ЄС і США посилюють тиск для припинення вогню в Газі – The Guardian

ЄС і США посилюють тиск для припинення вогню в Газі – The Guardian

Лідери ЄС подолали свої розбіжності і закликали до "негайної гуманітарної паузи, що призведе до стійкого припинення вогню" у Секторі Газі, за кілька годин до того, як США, як очікується, винесуть на голосування в ООН резолюцію, що закликає до перемир'я і звільнення заручників перед обличчям голоду, що насувається. 

Про це повідомляє The Guardian.

"Декларація ЄС, ухвалена на саміті в Брюсселі, стала першою з жовтня, коли європейські лідери узгодили декларацію щодо Близького Сходу. Американський проект резолюції, який буде винесений на голосування в Раді Безпеки ООН у п'ятницю вранці, також відображає більшу нагальність позиції Вашингтона. Вперше адміністрація Байдена висунула формулювання із закликом до "негайного припинення вогню", хоча вона продовжує пов'язувати перемир'я зі звільненням заручникі", – йдеться у матеріалі.

У виданні зазначили, що Рада буде голосувати за резолюцію США одночасно з тим, як очікується, що в п'ятницю до Катару прибудуть керівники ЦРУ і Моссаду Вільям Бернс і Девід Барнеа в надії укласти невловиму угоду про перемир'я в обмін на заручників між Ізраїлем і Хамасом.

Виступаючи в Єгипті, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що попереду ще важка робота, але додав: "Я продовжую вірити, що це можливо".

Декларація ЄС закликає до "безумовного звільнення всіх заручників" з боку Хамас, але не ставить вимогу про припинення ізраїльських військових операцій в залежність від угоди. У Брюсселі Шарль Мішель, президент Європейської Ради, заявив, що всі 27 членів ЄС погодили "сильну і єдину заяву щодо Близького Сходу", яка включає заклик до "повного і безпечного гуманітарного доступу в Газу".

Блінкен охарактеризував проект резолюції США як такий, що закликає до "негайного припинення вогню, пов'язаного зі звільненням заручників".

"Після багатьох раундів консультацій з Радою Безпеки ми винесемо цю резолюцію на голосування в п'ятницю вранці", - заявив речник місії США в ООН Нейт Еванс, зазначивши, що вона обговорювалася членами Ради протягом декількох тижнів.

"Ця резолюція - це можливість для Ради виступити єдиним фронтом на підтримку дипломатії, що відбувається на місцях, і чинити тиск на Хамас, щоб він прийняв угоду, яка лежить на столі переговорів", – додав він.

Верховний комісар ООН із прав людини Волкер Турк сказав, що впроваджені ізраїльтянами обмеження на доставку допомоги можуть означати використання голоду як методу війни.
Теги по теме
США ООН
Источник материала
loader
loader