Україна отримала $1,5 мільярда позики Світового банку під гарантії Японії та Британії
Україна отримала $1,5 мільярда позики Світового банку під гарантії Японії та Британії

Україна отримала $1,5 мільярда позики Світового банку під гарантії Японії та Британії

Україна отримала 1,5 млрд доларів США позики на підтримку політики розвитку «Основи зростання» від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зазначається, що фінансування складається з гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом 984 млн доларів США та гарантії Великої Британії на суму 516 млн доларів США.

«Ефективна робота уряду, разом з своєчасною підтримкою від партнерів дозволяють нам підтримувати стабільність фінансової системи, навіть в умовах повномасштабної агресії і щоденного терору зі сторони рф. Вдячний Японії, Великобританії та команді Світового банку, які стоять з Україною пліч-о-пліч від лютого 2022 року. Залучене фінансування буде спрямовано для підтримки ключових пріоритетів держбюджету», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

До загального фонду державного бюджету надійшло 1,4 млрд доларів США. З метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України Програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі 99,54 млн доларів США.

У міністерстві наголошують, що передумовою отримання траншу стало виконання Україною необхідних 8 вимог за програмою, зокрема це гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель.

Як повідомлялось, 26 березня Рада директорів Світового банку схвалила Позику DPL після чого Міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, Регіон Європи та Східної Азії Аруп Банерджі підписали відповідну Угоду про позику.

Теги по теме
Украина Деньги Япония Минфин
Источник материала
loader
loader