Угода визначає, як уряди обмінюватимуться технічними знаннями, інформацією та талановитими фахівцями у сфері безпеки ШІ.
США і Велика Британія уклали двосторонній договір у сфері безпеки під час використання технологій штучного інтелекту (ШІ), тим самим ставши першими країнами, які офіційно почали співпрацювати при тестуванні та оцінці ризиків використання ШІ. Про це 2 квітня повідомляє
Угода, яку було підписано у Вашингтоні міністром науки Великої Британії Мішель Донелан і міністром торгівлі США Джиною Раймондо, визначає, як уряди обмінюватимуться технічними знаннями, інформацією та талановитими фахівцями у сфері безпеки ШІ.
Домовленості нададуть змогу британському Інституту безпеки ШІ (AISI), створеному в листопаді, та його американським колегам обмінюватися досвідом і кадрами. Установи також спільно працюватимуть над створенням системи незалежного оцінювання моделей ШІ, розроблених такими організаціями, як OpenAI і Google.
OpenAI, Google DeepMind, Microsoft і Meta входять до числа організацій, які погодилися представити свої новітні моделі генеративного ШІ на вивчення фахівцям AISI.
Як пише видання, тестування ШІ в AISI зосереджено на ризиках, пов’язаних із неправильним використанням технологій і загрозами кібербезпеки.
Нагадаємо, Європарламент схвалив закон про штучний інтелект. Це перший у світі нормативний акт регулювання ШІ.
Також повідомлялося, що компанія Intel має намір витратити 100 мільярдів доларів США протягом п’яти років на будівництво та розширення заводів у чотирьох штатах США, які займатимуться створенням мікрочипів штучного інтелекту.