На деяких КПП поляки взагалі не пропускають вантажівки з України в Польщу. Детальніше про ситуацію на польсько-українському кордоні розповів 24 Каналу речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
На яких КПП не пропускають вантажівки
Демченко пригадав, що 28 березня польські фермери розблокували пункт пропуску "Долгобичув – Угринів" на великодні свята, але 2 квітня поновили блокаду.
Через "Угринів" поляки обіцяли пропускати по 1 вантажівці на добу в бік Польщі, натомість ситуація дещо краща на в'їзд в Україну – по кілька вантажних транспортних засобів на годину.
"Через "Ягодин" та "Рава-Руська", як і раніше, польські фермери взагалі не пропускають вантажівки, які слідують з України в Польщу. На цих напрямках останній період фіксуються нульові показники перетину кордону,
– зазначив речник ДПСУ.
Якщо порівняти пропускну спроможність кожного з цих напрямків, то досить критично мало пропускають через "Ягодин" – за 2 квітня 60 вантажівок у бік України.
Хоча "Дорогуськ – Ягодин" є найбільшим інфраструктурним КПП, який за добу може забезпечити оформлення 1200 – 1400 вантажівок в обидва боки.
Скільки вантажівок стоїть у черзі
Як зазначив Демченко, станом на 3 квітня на трьох КПП – "Дорогуськ – Ягодин", "Гребенне – Рава-Руська", "Долгобичув – Угринів" – стоять у черзі 400 вантажних транспортних засобів. Найбільше навпроти пропускного пункту "Ягодин". Водночас по "Угринову" черга не відзначалася.
Також є черги навпроти раніше розблокованих пунктів пропуску: біля "Краківця" – 700 вантажівок, а перед КПП "Шегині" – 400. Тут відбувається інтенсивний рух як на виїзд з України, так і на в'їзд. Навіть при такій кількості вантажівок, не доводиться тижнями чекати, щоб перетнути кордон.
Шмигаль анонсував повне розблокування кордону
- 28 березня, у Варшаві провели черговий раунд українсько-польських міжурядових консультацій. Опісля, на засіданні Кабміну, український уряд анонсував повне розблокування кордону.
- Україна пішла на компроміс та погодилася на обмеження й запобіжники, запропоновані Єврокомісією щодо аграрного експорту.
- Також українська сторона звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний аналіз законодавства в аграрній політиці та транспорті.
- Наша держава очікує від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нею кроки. Уже більша частина з них виконана.
- Денис Шмигаль заявив, що також очікує на заборону Єврокомісії щодо транзиту й експорту з Росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску.