Про це Кляйне сказала під час онлайн-виступу на круглому столі в Укрінформі на тему: «75-річчя НАТО: стратегія і тактика майбутнього».
Вона зазначила, що російське вторгнення в Україну фундаментально змінило безпекову ситуацію в Європі й було визнане прямою загрозою безпеці Європейського континенту і всього світу.
"З перших днів вторгнення країни-члени НАТО надавали Україні абсолютну підтримку, щоб захистити її право на самозахист. Ми допомагали Україні у питаннях логістики, кібербезпеки, спорядження тощо", - зазначила директорка Центру інформації та документації НАТО.
Кляйне нагадала, що на саміті у Вільнюсі Альянс погодився надавати Україні довгострокову підтримку, а лідери країн-членів НАТО ухвалили три основних рішення. Зокрема, вони визнали, що Україна повинна стати на шлях до повноцінного членства, вирішили оновити Річну національну програму Україна-НАТО і створити Раду Україна-НАТО, а також розробити комплексний пакет оборонної допомоги як багаторічної програми, щоб Україна могла себе захищати у довгостроковій перспективі.
"Тепер ми готуємося до саміту у Вашингтоні цього літа. Коли ми це плануємо, ми також думаємо про те, якими будуть вимоги цього саміту стосовно України. Я запевняю, що Україна буде однією з основних тем на саміті", - зазначила Кляйне.
Як повідомляв Укрінформ, голова відділу політичного планування Офісу генерального секретаря НАТО Бенедетта Берті прогнозує, що на Вашингтонському саміті НАТО підтвердить сигнал про майбутнє членство України в Альянсі.