В кінці листопада 2023 року Київ за підсумками Ради Україна-НАТО отримав від Альянсу рекомендації щодо вступу в організацію.
Україна досягла прогресу у сфері безпеки й оборони, а також у боротьбі з корупцією, що свідчить про виконання рекомендацій союзників для наближення до стандартів НАТО. Про це у четвер, 4 квітня, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час .
“Впродовж останніх місяців Україна досягла значного прогресу, відтіснивши російський флот в Чорному морі, відкривши шляхи для транспортування зерна по світу”, – сказав Блінкен.
Він зазначив, що Україна мужньо тримає позиції на полі бою, боретьяс з корупцією, задіює інвесторів у економіці та веде прозору політику щодо військової допомоги союзників.
“Я думаю, цей прогрес свідчить про те, що Україна сприймає наші рекомендації, рекомендації всіх союзників, та серйозно виконує важку роботу, щоб відповідати високим стандартам НАТО”, – зазначив Блінкен.
Він також вкотре наголосив, що майбутнє України – в НАТО.
“Зараз наша мета – створити міст до повноправного членства, запропонувавши додаткову підтримку та кращу взаємодію в умовах, коли Україна проводить реформи, необхідні для приєднання до Альянсу”, – додав держсекретар США.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував створити п’ятирічний фонд для України в розмірі 100 мільярдів доларів, щоб залучити Альянс до надання зброї Києву.
Союзники по НАТО можуть надати Україні більше допомоги для деокупації територій.