Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков під час Форуму військових закупівель.
«Були визначені відразу пріоритетні задачі: перше - це реформи, тобто зміна механізмів закупівель, яка була встановлена 30 років тому, скажімо так, радянської системи, друге - впровадження найкращих практик НАТО. Це не означає, що всіх стандартів, тому що ми маємо оцінювати, як воно працює - чи ефективно чи ні, і звісно - це звести нанівець всі прояви корупції, які загалом в системі не тільки Міноборони є», - наголосив Кліменков.
Він зазначив, що прозорість у роботі наразі дуже допомагає у співпраці з міжнародними партнерами, так само, як і запровадження механізмів контролю. Водночас механізми контролю не повинні зупинити процеси закупівель, наголосив заступник міністра.
Крім того, на його думку, варто створювати сприятливі умови для конкуренції, не тільки працювати з власними виробниками, а й залучати нових постачальників та нових виробників.
Кліменков нагадав, що Міноборони повністю відмовилось від функціоналу закупівель для армії та створило 2 агенції. Одна з них займається виключно тиловими закупівлями, інша працює із закупівлями, пов’язаними з озброєнням.
«Це є практики НАТО, так працюють у розвинених країнах. Як правило, вони мають одну агенцію, і ми після війни плануємо об’єднати в одну організацію дві. На сьогодні це складно з міркувань безпеки. Тобто, це гриф таємності і те, що закуповується, скажімо, в озброєнні має особливі умови, особливі правила. По тилу немає таких жорстких правил», - пояснив заступник міністра, додавши, що в самих закупівельних агенціях вони планують встановити наглядові ради.
Також, за словами Кліменкова, в міністерстві сфокусували увагу на централізованих закупівлях, які відбуваються безпосередньо в ЗСУ, дали рекомендації для запровадження відповідної посади - фахівця-закупівельника, який має працювати безпосередньо в підрозділах.
«У Департаменті політики закупівель у самому Міноборони ми розробляємо відповідно нормативно-правові акти - інструкції, методички, а головне - у нас побудована і зараз уже працює ефективна комунікація зі Збройними силами України», - зазначив Кліменков.
Водночас він зауважив, що опір змінам йде не лише ззовні, а й внутрішньо, однак ці виклики міністерство обіцяє подолати.
Як повідомляв Укрінформ, у січні заступник міністра оборони Дмитро Кліменков повідомив, що нова команда Міністерства оборони за чотири останні місяці 2023 року заощадила на тилових закупівлях близько 3,5 млрд гривень.