Українська волонтерська служба (УВС) на своєму сайті оприлюднила офіційну заяву, де засудила дії російського Південного окружного військового суду та наголосила на безпідставності звинувачень та відсутності жодних публічних доказів.
Повідомляється, що волонтерка УВС у Мелітополі Маргарита Ханенко на початку повномасштабного вторгнення опинилась в тимчасовій окупації.
9 січня 2023 року Маргариту викрали з приміщення власного будинку та утримували в Мелітопольській установі виконання покарань №144, писала Zmina. Потім її перевезли до СІЗО в смт Якимівка.
30 березня 2023 року росіяни провели судове засідання в справі Маргарити, але через брак доказів не висунули жодного звинувачення. Маргариту продовжували тримати в неволі.
4 квітня 2024 року пресслужба Південного окружного військового суду у російському ростові повідомила про судове засідання та винесення вироку за статтею 282 КК РФ «екстремізм та тероризм» про позбавлення волі Маргарити строком на 20 років.
Зліва — Маргарита Харенко
Згідно з матеріалами звинувачення, у 2022 році Маргарита нібито «співпрацювала зі спецслужбами України та вступила до терористичної спільноти». Також суд оголосив, що Маргарита нібито була причетною до підриву автомобіля, у якому перебував російський окупант 23 грудня 2023 року. Ці звинувачення не є правдою, пише УВС у заяві.
«Маргариту Харенко викрали та неправомірно засуджують за проукраїнську позицію та волонтерську діяльність в тимчасово окупованому Мелітополі без можливості належного захисту. Ми можемо підозрювати, як відбувають судові процеси в росії щодо українських громадян. Це — явище, позбавлене справедливості та гуманізму. Це — ще один публічний злочин проти громадян України, нашої свободи, мови та права на активну громадянську позицію», — написала УВС.
Українська волонтерська служба засудила дії російського Південного окружного військового суду та наголосила на тому, що звинувачення висунуті Маргариті є безпідставними та не мають ніяких публічних доказів.
На титульному фото: Маоргарита Харенко. Фото: volunteer.country
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.