На водоймах басейну Чорного моря тривають наукові дослідження
На водоймах басейну Чорного моря тривають наукові дослідження

На водоймах басейну Чорного моря тривають наукові дослідження

Науковці Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства продовжують збір іхтіологічних і гідробіологічних матеріалів на лиманах, ріках та озерах Причорномор’я. Про це повідомляє Держрибагентство, пише agronews.ua.

Зокрема, моніторять стан нерестової популяції оселедця під час міграції даного виду у р. Дунай. Ця робота дозволяє оцінити репродуктивний потенціал оселедця та прогнозувати стан його запасу на наступний рік.

Водночас фахівці досліджують склад та біологічні показники риб у промислових уловах у Дністровському та Березанському лиманах, а також у Кучурганському водосховищі, де діє режим СТРГ.

Так, у Дністровському лимані основу уловів склали сріблястий карась, лящ та короп (сазан). Поодиноко зустрічалася плоскирка. У Березанському лимані в уловах у переважній кількості траплялася атерина, а також бички, кефалеві, молодь тарані та креветки. На Кучурганському водосховищі було вивчено розмірно-масові показники та стан гонад коропа, ляща, тарані, окуня та плоскирки.

Крім того, фахівцями Інституту спільно з працівниками Одеського рибоохоронного патруля здійснено виїзд на озера річкової системи р. Дністер. Під час заходу оглянуто озера Погоріле, Тудорове, Писарське, Саф’яни, Біле, а також ділянку р. Дністер у районі с. Маяки.

Разом з тим проаналізовано видовий склад риб у верхів’ї Дністровського лиману: в уловах переважав карась сріблястий, також зустрічалися короп, лящ, плоскирка, судак та деякі інші види.

При цьому відмічено зміну морфологічних ознак риб, характерних для періоду нересту. У ході виїзду проведено також проміри глибин для визначення рівня заповнення нерестовищ та відібрано проби зоопланктону для оцінки харчової основи планктоноїдних видів риб.

Комплексні науково-дослідні експедиції науковців у співпраці з рибоохоронними патрулями, Інститутом морської біології Національної академії наук України та рибальськими підприємствами на водоймах Причорномор’я тривають.



Перегляди: 0
Теги по теме
Черное море
Источник материала
loader
loader