"Тендерна королева УЗ" Таїсія Олійник працює в Агенції з оборонних закупівель щонайменше з 2023 року — джерела ZN.UA
"Тендерна королева УЗ" Таїсія Олійник працює в Агенції з оборонних закупівель щонайменше з 2023 року — джерела ZN.UA

"Тендерна королева УЗ" Таїсія Олійник працює в Агенції з оборонних закупівель щонайменше з 2023 року — джерела ZN.UA

"Тендерна королева УЗ" Таїсія Олійник працює в Агенції з оборонних закупівель щонайменше з 2023 року — джерела ZN.UA

Була призначена в Агенцію ще за часів впливу екс-керівника Агенції – Володимира Пікузо та його наступниці Оксани Щибрі

Таїсія Олійник, екс-заступниця начальника департаменту з матеріальних ресурсів ПАТ “Українська залізниця”, колишня співвласниця ТОВ “Регіональна консалтингова компанія”, працює в державному підприємстві Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель”. Про це повідомили ZN.UA, власні джерела.

Таїсія Олійник відома тим, що перебуваючи у статусі співзасновників ТОВ "Регіональна консалтингова компанія” мала партнерку Наталія Пушкаренко, колишню юристку ДП "Укрзалізничпостач", яка представляла у судах інтереси "Експозиції". Вона також була у штаті очолюваного Ярославом Дубневичем транспортного комітету Верховної Ради.

"Експозиція" з’явилась у державних тендерах у 2014 році після виведення з ринку "Корпорації КРТ" Дубневичів. За два роки "Експозиція" отримала від залізниці підрядів на 652,42 млн грн, про які писали журналісти-розслідувачі як про ті, що проводились із невиконанням вимог прозорості.

Таїсія Олійник, за твердженням джерел, була призначена в Агенцію ще за часів впливу екс-керівника Агенції – Володимира Пікузо та його наступниці Оксани Щибрі – з осені 2023 року.

Пікузо звільнили з роботи за даними аналітичної системи Youcontrol, в серпні 2022 року. Потім призначили на посаду керівника Оксану Щибрю – фінансову директорку Агенції яка працювала саме за часів Пікузо.

Офіційні причини звільнення не були оголошені, ні щодо Пікузо, ні щодо Щибрі. Журналісти розслідувачі дізнались подробиці роботи Пікузи на попередньому місці роботи, до того як він обійняв посаду очільника Агенції.

Попереднє місце роботи Пікузо – державне підприємство “Безпека” “Результати внутрішнього аудиту департаменту Мінстратегпрому роботи "Безпеки", з якого випливає, що на момент керівництва підприємством Пікузо дебіторська заборгованість заводів становила 3,2 -3,3 млрд грн, при цьому аудитори виявили, що заводи не підтвердили цю заборгованість і не передали акти звірок. Аудиторська перевірка "Безпеки" виявила, що на підприємстві за керівництва Пікузо, його попередників і наступників відбувались системні порушення – починаючи з того, що не виконувався фінансовий план і закінчуючи зловживанням пальним”, – зазначає видання “Цензор.НЕТ”.

В січні 2024 року Марина Безрукова призначена наказом Міноборони директором ДП «Агенція оборонних закупівель». Проте за даними джерела, новий керівник не змогла на поточний момент привести до роботи свою команду фахівців.

В Міноборони оголосили, що міністерство вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. “Зміна менеджменту – це перший крок до кардинального перезавантаження «Агенції оборонних закупівель. Наш пріоритет – це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним», – зазначив коментуючи призначення, заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

Раніше, у листопаді 2023 року колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора Спеціальної антикорупційної прокуратури про звернення в дохід держави застави у розмірі 56 млн грн, яка була внесена за народного депутата, обвинуваченого у незаконному заволодінні 93 млн грн коштів ПАТ "Укрзалізниці". ВАКС задовольнила також клопотання прокурора про оголошення Ярослава Дубневича в міжнародний розшук, який втік з України.

У справі про незаконне присвоєння понад 93 млн грн «Укрзалізниці» фігурує народний депутат Ярослав Дубневич. Слідство вважає, що народний депутат України разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» впродовж грудня 2015 – березня 2017 років здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами не у виробника, а через дві компанії-посередниці, бенефіціарним власником однієї з яких є народний депутат України.

Источник материала
Поделиться сюжетом