День працівників ракетно-космічної галузі України: історія свята
День працівників ракетно-космічної галузі України: історія свята

День працівників ракетно-космічної галузі України: історія свята

День працівників ракетно-космічної галузі України: історія свята

Його відзначають з 1997 року.

Кожного року 12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України. Також його ще називають День космонавтики.

Історія свята

Це свято встановлено в Україні згідно з указом президента України  від 13 березня 1997 р. Його запровадили  «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…»

Також 12 квітня також відзначають Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення про святкування було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 2011 році і присвячено 50-річниці першого польоту в космос.

Українські вчені внесли величезний вклад в розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР - від перших польотів у космос до створення і запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран».

Українські конструктори Сергій Корольов і Валентин Глушко заклали основи радянської космонавтики, без них політ людини в космос був би просто неможливий.

Незважаючи на те, що за останні 30 років галузь практично не реформувалася, Україна все ж може похвалитися деякими досягненнями.

Так, за період з 1991 по 2020 рік було проведено 138 запусків ракетоносіїв.

З 2018 року Україна залучена в європейську програму дистанційного зондування Землі Copernicus, яка забезпечує взаємний доступ до даних супутників серії Sentinel і перспективних "Січ-2-1" і "Січ-2М". Україна також долучилася до місії з дослідження Місяця "Артеміда".

Минулого року у рамках Програми шкільних космічних експериментів (SSEP) мінілабораторії учнів-членів  української Малої академії наук на вершині ракети Falcon 9 відправили на Міжнародну космічну станцію на кораблі SpaceX Dragon.

Источник материала
Поделиться сюжетом