13 квітня на каналі «Дім» — прем’єра серіалу «Під одним дахом» про початок повномасштабного вторгнення росіян в Україну
13 квітня на каналі «Дім» — прем’єра серіалу «Під одним дахом» про початок повномасштабного вторгнення росіян в Україну

13 квітня на каналі «Дім» — прем’єра серіалу «Під одним дахом» про початок повномасштабного вторгнення росіян в Україну

Сюжет 4-серійної драми заснований на особистому досвіді режисера серіалу Сергія Сотниченка.

У суботу, 13 квітня, о 19:30 в ефірі «Дому» та на сайті каналу відбудеться прем’єра серіалу «Під одним дахом» про перші дні й тижні повномасштабного російського вторгнення. В основі сюжету — особистий досвід режисера серіалу Сергія Сотниченка. Про це «Детектор медіа» повідомила пресслужба каналу.

Серіал «Під одним дахом» (робоча назва «Одна родина») зняло ТОВ «Мейнстрім Пікчерз» на замовлення державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України». На виробництво 4-серійної драми з держбюджету виділили 8 млн грн.

Окрім режисера Сергія Сотниченка, над створенням проєкту працювали сценаристи Анна Галицька та Ілона Гутніченко, оператор Данило Дедков, продюсер Тарас Босак. У фільмі знялися українські актори Олексій Нагрудний, Олеся Власова, Анна Бірзул, Артем Позняк, Наталія Музичко, Ніна Набока, Ірина Рождественська, Пилип Козлов, Кіра Мещерська, Віктор Жданов.

Читайте також:

  • Мінкульт заплатив майже 300 млн грн за виробництво українських серіалів і кіно у 2023-му: де їх можна подивитися
  • Мінкульт замовив зйомки 22 серіалів і фільмів за 200 млн грн — на черзі ще 31 проєкт

Події серіалу розпочинаються 31 грудня 2021 року. Головний герой, Святослав, робить довгоочікувану пропозицію Марині, але радісний момент перериває дзвінок колишньої дружини з проханням приїхати на допомогу до сина. Зрештою, всі негаразди залагоджено і герої зустрічають новий, 2022-й, рік з надією, що він буде мирним. Однак події 24 лютого ставлять героїв перед фактом — в країні почалася повномасштабна війна.

«Кожну хвилину свого життя ми стаємо перед вибором. У 2022 році вся країна стала перед вибором: схилити голову чи зітхнути на повні груди стоячи. Все очевидно, ми вибрали право вибору. Ми досі стоїмо і виборюємо демократію. Фільм «Під одним дахом» також про вибір. Кожен герой картини у перші дні війни робить свій особистий вибір, але всі вони врешті опиняються в одному будинку. Так було і у мене. Я теж тоді зібрав найдорожчих мені людей в Ірпені. Я теж тоді намагався врятувати їх у своєму домі своїй фортеці, як мені здавалось. Але війна весь час вносить свої корективи… Моя автобіографічна історія набула обрисів усіх історій, що стались у той час навколо. Буча, Гостомель, Ворзель, Ірпінь, Стоянка… Не важливо. Кожен мешканець країни, може впізнати себе в героях фільму і сказати, - це про мене, бо «Під одним дахом» - фільм заснований на реальних подіях», — прокоментував Сергій Сотниченко.

Сергій Сотниченко — режисер Film.UA. Спрівпрацював із «Три-Я-Да Продакшн», холдингом 1+1 media, НТКУ, телеканалом K1. Працював над такими серіалами, як «Третього не дано», «Теорія зла», «Зречення». Брав участь у створенні документального проєкту «1+1» «Битва за Київ» (2023).

Виступив режисером документального телефільму «Розщеплені на атоми» власного виробництва «1+1», авторкою якого є журналістка і ведуча Світлана Усенко. У співпраці з Росією знімав такі проєкти, як «Третього не дано» (2009), Неодинокі (2008), «Мовчун» (2007).

Разом із літньою мамою кінорежисер перебував у частині міста, що постійно обстрілювалася. Сюди не доїджджали волонтери. Інформації про способи евакуюватися він теж не мав. У цих умовах Сергій Сотниченко прихистив сім’ю з немовлям. Також він не випускав з рук камери.

На фото — кадр із серіалу «Під одним дахом»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом