Обмеження торкнулись General Atomics Aeronautical Systems, яка виробляє безпілотні літальні апарати, та виробника військових автомобілів General Dynamics Land Systems, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.
У заяві міністерства йдеться, що продаж зброї Тайваню є серйозним втручанням у внутрішні справи Китаю і завдає шкоди його суверенітету та територіальній цілісності.
«Продовження продажу зброї Сполученими Штатами китайському регіону Тайвань є серйозним порушенням принципу одного Китаю та положень трьох спільних китайсько-американських комюніке», - зазначається у повідомленні.
Санкції Пекіна передбачають замороження майна та всіх активів згаданих компаній у Китаї і заборону їх керівникам на в’їзд до країни.
Минулого року Китай, також через постачання зброї Тайваню, запровадив санкції проти інших двох великих американських аерокосмічних і оборонних компаній Northrop Grumman та Lockheed Martin.
Китай вважає демократично керований Тайвань своєю провінцією і впродовж останніх чотирьох років проводить численні військові навчання навколо острова, щоб тиснути на Тайбей і примусити його визнати претензії Пекіна на суверенітет, попри рішучі заперечення тайванського керівництва.
Як повідомляв Укрінформ, лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що жителі Тайваню і материка належать до однієї китайської нації, і жодне зовнішнє втручання не зможе зупинити «возз’єднання» острова з КНР.