Іран атакував Ізраїль величезними балістичними ракетами: опубліковано фото та відео
Іран атакував Ізраїль величезними балістичними ракетами: опубліковано фото та відео

Іран атакував Ізраїль величезними балістичними ракетами: опубліковано фото та відео

Іран запустив по Ізраїлю в ніч на 14 квітня 331 засіб повітряного нападу: 185 дронів, 36 крилатих і 110 балістичних ракет. У мережі показали, як виглядають великі фрагменти іранських ракет, які були перехоплені ППО й не долетіли до своїх цілей.

Аналітик з безпеки та оборони Майкл Кларк назвав атаку "амбітною", передає Sky News. Удари були націлені на територію Ізраїлю з боку самого Ірану, іранських проксі в Іраку, Сирії та Лівані та навіть з іншого кінця Червоного моря в Ємені.

"Таким чином, слід вважати значним оборонним успіхом той факт, що після довгої ночі обстрілів, польотів і вибухів на території Ізраїлю, судячи з усього, приземлилися лише сім балістичних ракет", – зазначив Кларк.

Як передає Clash Report, в Йорданії та Іраку були виявлені уламки іранських ракет "Шахаб-3" (вони ж "Імад" та "Гадр").

"Імад" – це рідкопаливна балістична ракета середньої дальності іранської розробки, яка була вперше представлена 11 жовтня 2015 року. Є модифікацією "Шахаб-3", має дальність польоту 1700 кілометрів і вантажопідйомність 750 кілограм.

"Гадр-110" – іранська балістична ракета середньої дальності, покращена версія "Шахаб-3А". У першу чергу ефективна проти великих і слабких цілей, таких як військові аеродроми. Може нести боєголовку вагою одну тонну на дальність 1000-2000 кілометрів.

Крім того, ізраїльські медіа опублікували фотографії двох іранських балістичних ракет, збитих над Мертвим морем. Це "Хайбар" із фугасною боєголовкою масою 1500 кілограм. Вони можуть розвивати швидкість до 16 Махів поза атмосферою і 8 Махів усередині неї. Дальність польоту – 2000 кілометрів.

Як писав OBOZ.UA, велика війна на Близькому Сході поки що не очікується, незважаючи на прямий напад Ірану на Ізраїль у ніч на 14 квітня, вважає ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. Однак якщо ескалація все ж таки трапиться, для України це означатиме масивне переключення уваги саме тоді, коли допомога партнерів нам критично необхідна.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом