Хто і як працює на мережу «ФСБ-МП» в Україні – Bifus.info показали переписки та чеки
Хто і як працює на мережу «ФСБ-МП» в Україні – Bifus.info показали переписки та чеки

Хто і як працює на мережу «ФСБ-МП» в Україні – Bifus.info показали переписки та чеки

Хто і як працює на мережу «ФСБ-МП» в Україні – Bifus.info показали переписки та чеки

Журналісти підтвердили інформацію, яку раніше першим повідомило ZN.UA щодо американського лобіста Роберта Амстердама

18 квітня Bifus.info оприлюднили розслідування щодо агентурної кремлівської мережі, яку викрила СБУ. Ця мережа займається дестабілізацією внутрішньополітичної ситуації в Україні на темі релігії, а також сприяє блокуванню законопроєкта №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», які пов’язані із Російською православною церквою.

У розслідуванні Bifus.info підтверджують інформацію про зв’язок американського лобіста Роберта Амстердама, який захищає інтереси УПЦ в Україні, та підсанкційного олігарха Вадима Новинського, про що ZN.UA повідомляло у лютому у статті «Адвокат диякона».  

Амстердам у якості захисника УПЦ приїхав до України у лютому 2024 року, а перед цим у інтерв’ю Такеру Карлсону заявив про те, що українська влада хоче «знищити давню гілку християнства». Так він прокоментував ухвалення у першому читанні згаданого вище законопроєкту. Він пробув в Україні близько тижня, де зустрічався з керівництвом УПЦ, так званими «православними журналістами» та юристами, які захищають УПЦ, а також була зафіксована зустріч з народним депутатом Артемом Дмитруком, який захищає інтереси УПЦ. 

Bifus.info підтвердили зв’язок Роберта Амстердама з Вадимом Новинським. Американський юрист пересувався в Україні автомобілем, який був зареєстрований на «Торгово-фінансову фірму «Сантис» з орбіти Новинського. 

Раніше, у 2023 році, юридична компанія Амстердама уклала угоду з Новинським для захисту його інтересів.

Юрист компанії Амстердама Вільям Бурк-Вайт повідомив уряд США, що є лобістом, який намагається впливати на державні органи України у питанні УПЦ. Він оформив відповідну декларацію для мін’юсту США, де вказав розмір винагороди у 1,4 тис доларів за годину.  

Бурк-Вайт 15 березня надіслав лист народним депутатам України, в якому заявив, що якщо ті проголосують за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» у другому читанні, то «потраплять під санкції у Сполучених Штатах і понесуть кримінальну відповідальність».  

За даними Bifus.info, голосування за законопроект у другому читанні очікували на початку квітня, але він так і не з’явився у порядку денному. 

Нагадаємо, 5 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати в другому читанні і в цілому законопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з Росією

Вважалося, що цей законопроєкт мав би заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Однак, редакція документа, ухваленого за основу, насправді майже нічим не загрожує діяльністі УПЦ МП. «Що забороняє «закон про заборону УПЦ МП»?» читайте у статті Катерини Щоткіної на ZN.UA.

Источник материала
Поделиться сюжетом