Про це сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник під час Першого українського форуму з біометану, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Він нагадав, що для операторів газорозподільчих мереж створені умови для швидкого під'єднання виробників біометанудо системи транспортування газу.
"Інший момент - питання інвестицій у біометан, щоб вони були більш ефективними та рентабельними. На сьогодні у нас є пропозиції від сільського господарства щодо налаштування їхніх бізнес-процесів", - сказав Колісник.
Крім того, іноземні інвестори також мають бути впевнені, що їхні інвестиції будуть рентабельними.
За словами заступника міністра, для України біометан відіграє стратегічну роль і має бути конкурентно спроможним та привабливим порівняно з іншими енергоносіями. Серед потенційних способів привабити виробників Колісник назвав знижки на обладнання через механізм рефінансування.
"Перевага біометану в тому, що його можна виробляти в кожній зоні, де є розподільчі мережі. Звичайно, природний газ є важливим, але з біометаном ми отримуємо додаткові можливості й виробників, які можуть виробляти його будь-де", - сказав Колісник.
Перший український форум з біометану організований Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Групою Нафтогаз та за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління».
Як повідомлялося, за оцінкою експертів, за сприятливих умов виробництво біометану в Україні може сягнути 1 млрд кубометрів на рік у 2030 році, 4,5 млрд кубометрів на рік - у 2040 році та 20 млрд кубометрів на рік - у 2050 році.
Наразі триває розробка реєстру біометану, до впровадження якого експортери зможуть постачати біометан до Європи відповідно до даних Оператора ГТС.