Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак
Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак

Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак

Міністерство оборони Литви 23 березня сповістило, що партія бронемашин М577 успішно доставлена в Україну.

Логістична операція пройшла в рамках планових постачань, повідомляє Міноборони Литви. Техніку доставили автомобільним транспортом. Це не перше постачання гусеничних транспортерів – більш ранні надходження датуються ще 2022 роком.

Під буквено-цифровим індексом M577 приходять гусеничні броньовані командно-штабні машини, що виготовлені на базі бронетранспортера M113 від відомого виробника бронетехніки Food Machinery and Chemical Corporation (FMC). В арміях сил НАТО це своєрідний тактичний оперативний центр на рівні батальйону. В підрозділах США його офіційне позначення – Carrier, Command Post, Light Tracked M577. В Україні це просто "кашеемки" – КШМ.

Читайте також Що говорять українські військові про бронетранспортер М113

На корпусі M577 зазвичай не ставлять кулеметних чи гарматних модулів, але тут достатньо антенної атрибутики – вони забезпечують зв’язок з транспортними засобами та загонами власних й сусідніх підрозділів. Взагалі, ця база стала універсальною, на ній створюють медичні, евакуаційні, патрульні та іншого призначення машини. До України прийшли дуже необхідні у військах командно-штабні версії.

Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак - Фото 1

Ось так 6 квітня бронетранспортери M577 зафіксували на платформах напівпричепів для відправки до України. Фото: Міноборони Литви

Попри 10-тонну масу та не стільки швидкісну, скільки всюдихідну гусеничну ходову базу, це доволі прудка машина. Від нуля до 32 км/год вона розганяється за 12 сек. Такий показник забезпечує V-подібна "вісімка" (Chrysler 75M), що видає 209 к.с. при 4000 об/хв.

Читайте також Фінські бронетранспортери поповнять бронепарк ЗСУ

Як і у більшості машин такого призначення, тут стоїть автоматична КПП Allison (4+1). Завдяки такій комплектації транспортер може мчати по дорозі зі швидкістю 64 км/год, але в позашляховому режимі цей показник варто розділити навпіл.

Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак - Фото 2

Командно-штабні машини M577 на одній з військових баз Литви перед відправленням до України. Фото: Міноборони Литви

Загалом за час війни допомога Україні від маленької Литви вже перетнула позначку у мільярд євро. З цієї суми тільки на військовий сегмент підтримки припадає 610 млн євро. Протягом нинішнього року підтримка вже досягла 84 млн євро.

Ця така допомога йде планово та регулярно. Свідченням цього є подія триденної давнини: в Україну з Литви прибули кілька фур, які доставили у розібраному вигляді легкий штурмовик L-39ZA Albatros.

Литва надала Україні бронетранспортери М577 та розібраний літак - Фото 3

А так у розібраному вигляді в закритих тентових напівпричепах до України транспортувався легкий штурмовий літак L-39ZA Albatros. Фото: Міноборони Литви

Теги по теме
Новости фото
Источник материала
loader
loader