Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в березні 2024 року
Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в березні 2024 року

Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово в березні 2024 року

Кого, як часто та з яких країн кликали в марафон іномовлення.

З початку липня 2023 року «Детектор медіа» збирає дані про людей в ефірі телемарафону «FreeДом», який транслюється на однойменному каналі іномовлення на супутнику й онлайн (липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, жовтень, грудень 2023 року, січень, лютий 2024 року). Цей марафон почався в березні 2022-го та розрахований на російськомовну аудиторію поза Україною, передусім у Росії. Щодня в рубриці «Іномовлення» з’являються підсумки ефіру попереднього дня.

У березні «FreeДом» провів 863 розмови з гостями, тобто близько 27,8 розмови на день. Цей показник не надто відрізняється від минулого місяця, як і кількість унікальних гостей, що їх знайшло іномовлення, — 308 людей чи практично десять оригінальних спікерів на день.

Жінки в ефірі «FreeДом» тим часом усе більше перетворюються на статистичну похибку. У середньому глядачі могли побачити 2,7 жінки за день чи 85 за весь березень. Українське іномовлення опустилося до менш ніж 10% — 9,8% — репрезентації жінок в ефірі. Унікальних спікерок за місяць знайшли всього 43.

Серед десяти найпопулярніших гостей каналу жінок немає взагалі. Провідними спікерами цього разу стали Сергій Братчук, речник української добровольчої армії «Південь», і Володимир Фесенко, політичний коментатор. Обох можна було побачити по 17 разів.

Найпопулярнішим росіянином був Ігор Яковенко, якого марафонці запрошували 13 разів за місяць. Колишня беззмінна лідерка телевізійної російської «опозиції» Ольга Курносова цього разу відвідала лише вісім програм.

Наталія Гуменюк, лідерка «Єдиних новин», з’являлася на «FreeДом» у п’ять разів рідше, ніж у сусідньому марафоні, але все ще досить часто — 11 разів. Мабуть, востаннє.

Найпопулярнішими в ефірі були Офіс президента та «Слуга народу» — по 11 ефірів. «Європейській солідарності» та «За майбутнє», кожній, давали слово в одинадцять разів менше, ніж владі.

У персональному заліку, як завжди, лідирував Михайло Подоляк, який і втілював 11 інтерв’ю з Офісом президента.

Від «Слуги народу», як і від «Європейської солідарності», запрошували профільних нардепів-міжнародників.

Щодо росіян, то тут у топі немає нових прізвищ, хіба що мінімальні зміни в популярності окремих спікерів. На 33% зросла кількість появ політичного коментатора Ростислава Мурзагулова, удвічі частіше кликали адвоката Іллю Пономарьова.

72,7% гостей в ефірі «FreeДом» були українцями, 17,6% представляли Росію. Відповідно, менш як 10% спікерів були з інших країн. Зокрема, 16 американців (часто російських мігрантів) і 14 білорусів.

Найпопулярнішою темою у квітні були міжнародні відносини, їх стосувалося 32,3% розмов, зокрема, ¾ цих розмов були з українцями. 26,3% часу говорили про суспільство, у трохи більше ніж половині випадків ці розмови були за участі росіян. 24,2% ввімкнень присвятили воєнним діям, тут 93,7% разів ситуацію коментували українці. Про українську політику за місяць концентровано розмовляли два рази.

Скриншот відео: військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в етері «FreeДом»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом