«Довженко-Центр» проти Держкіно: Судді оголосили про самовідвід, справу в апеляційному суді розглядатимуть наново
«Довженко-Центр» проти Держкіно: Судді оголосили про самовідвід, справу в апеляційному суді розглядатимуть наново

«Довженко-Центр» проти Держкіно: Судді оголосили про самовідвід, справу в апеляційному суді розглядатимуть наново

Після сьогоднішнього рішення колегії суддів система автоматично обере трійку нових суддів для повторного розгляду справи, розповіла «Детектору медіа» адвокатка «Довженко-Центру».

Сьогодні під час засідання Шостого апеляційного адміністративного суду в Києві колегія суддів оголосила про самовідвід. Про це «Детектору медіа» повідомила партнерка юридичної компанії Axon Partners, адвокатка Надія Денисюк, яка в суді представляла інтереси позивача — «Довженко-Центру».

За словами нашої співрозмовниці, на початку сьогоднішнього засідання Держкіно подало клопотання про відвід головуючого судді.

«Наша сторона не бачила тексту цього клопотання, однак під час засідання сторона Держкіно обґрунтувала своє клопотання тим, що оскільки справа довго розглядається у суді, вони вважають, що колегія суддів, зокрема головуючий, неоднаково ставляться до різних учасників справи. Водночас Держкіно не аргументувало своє твердження та не пояснило, у чому саме полягає упередженість суддів та до якої зі сторін», — розповіла Надія Денисюк.

У відповідь на наше питання, як вона розцінює такі дії з боку Держкіно, адвокатка «Довженко-Центру» сказала, що це, на її думку, є «зловживанням своїми процесуальними правами».

«Подання завідомо необґрунтованих клопотань — це порушення процесу з боку адвоката Держкіно і це недобросовісна поведінка цієї інституції, що має на меті чи то затягнути справу, чи то створити тиск на суд», — сказала Надія Денисюк.

    

За словами Денисюк, суд відхилив це клопотання Держкіно через те, що воно не було аргументоване, але відразу після цього всі троє суддів оголосили про самовідвід.

«Судді не озвучили свою мотивацію, хоча я просила їх про це. Лише наприкінці засідання судді сказали, що ухвалили таке рішення, щоб не затягувати розгляд справи. Це максимально дивно, незрозуміло і, як на мене, виглядає так, ніби вони оголосили про самовідвід тільки тому, що Держкіно подало необґрунтоване, безтолкове клопотання», — сказала Денисюк.

Вона додала, що вважає цей крок суддів свідченням «певної недосконалості, незрілості системи».

«Можливо, судді бояться наступних самовідводів. Можливо, вони бояться ймовірного тиску на себе або дійсно переживають, щоб розгляд справи не затягувався. Все це лише мої припущення та інтерпретації», — сказала Денисюк.

Тепер справу повернуть на авторозподіл, система автоматично обере трійку нових суддів, після чого в апеляційній інстанції справу слухатимуть з самого початку.

«Такий розподіл відбувається зазвичай доволі швидко, тому, думаю, день-два — і ми будемо знати новий склад колегії суддів, які далі розглядатимуть цю справу. Як швидко відбудеться наступне засідання, залежить від завантаженості цієї колегії суддів. Гадаю, може йтися про кілька тижнів до наступного засідання», — сказала адвокатка.

Читайте також:

  • «Ситуація з «Довженко-Центром» — це плювок в обличчя». Стенограма засідання парламентського комітету
  • З’їсти по шматках. Про що насправді говорить «реорганізація» Довженко-центру
  • Олена Гончарук: Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» має бути скасований
  • Суд щодо реорганізації «Довженко-Центру»: сторона Держкіно заявила, що в Україні не існує фільмофонду
  • Олена Гончарук: Абсурдність окремих аргументів Держкіно сигналізує, що стає дедалі складніше захищати «реорганізацію» «Довженко-Центру»

Як повідомляв «Детектор медіа», у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».

Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.

Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота.

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.

«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Фото: Максим Поліщук / «Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд
Источник материала
Поделиться сюжетом