13 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Може пройти понад 1000 кілометрів, – Світан оцінив можливості модернізованого українцями дрона
Може пройти понад 1000 кілометрів, – Світан оцінив можливості модернізованого українцями дрона

Може пройти понад 1000 кілометрів, – Світан оцінив можливості модернізованого українцями дрона

Полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан розповів 24 Каналу, що це дешевий легкомоторний апарат, який коштує 10 – 20 тисяч доларів. Його облаштовують системою наведення та GPS-навігацією і він перебуває під прямим управлінням льотчика-оператора.

Більше літак, ніж дрон

Розробка українських спеціалістів може бути як дроном-камікадзе, так і ударним. Він може скидати авіабомби ОФАБ-100, які кріпляться до нього на підвіс.

Таких бомб, за словами військового експерта, у нас дуже багато. Для такого апарату, який може пройти щонайменше 600 кілометрів, а якщо матимуть додатковий бак та пряме управління, то 1000 – 1500 кілометрів. Такий дрон оператору доведеться вести кілька годин.

Цими апаратами мають опікуватись Військово-повітряні Сили – це літак, а не в прямому сенсі безпілотник. Цей літак може підіймати до 300 кілограмів навантаження: 100 кілограмів – це бомба, ще 100 – система управління і ще 100 літрів додаткового палива. Проте це саме літак, і їм має управляти льотчик,
– наголосив льотчик-інструктор.

Подібних апаратів в Європі – тисячі, вони стоять там списані та вже ніколи не будуть функціонувати. А керувати ними можуть навіть льотчики на пенсії. Проте такі дрони потрібно запускати сотні – не десятки – на добу. Це дозволить повністю "осушити" російську ППО. Ворог, на його думку, нічого не зможе з ними вдіяти.

Також в Україні є багато аеродромів для запуску цих летальних апаратів. Йому потрібна злітна смуга довжиною у 200 метрів. За великим рахунком він може злетіти з будь-якого поля.

"В Україні льотний та інженерний склад тих, хто вже на пенсії, можна залучити для перероблення цих дронів та керування ними. Зараз потрібно виправляти системну помилку або навіть диверсію з розвалу Повітряних сил України", – наголосив Роман Світан.

Що відомо про новий дрон, удосконалений українцями

  • Видання Forbes повідомило, що Україна використала новий літальний апарат. Один з них розбився на відстані приблизно 900 кілометрів від кордону російсько-українського кордону.
  • Виявилось, що він є адаптацією Ninja – дрона, який у готовому вигляді можна придбати на Aerosor у Києві. Також він є у вигляді комплекту, який можна зібрати вдома.
  • Nynja може долати відстань понад 600 кілометрів зі швидкістю приблизно 160 кілометрів на годину з корисним навантаженням у кілька десятків кілограмів.
  • Управління безпілотником Nynja здійснюється завдяки відеокамері, яка допомагає оператору, підключеному до БпЛА через супутник, спрямовувати його на ціль в останні секунди польоту.
  • Водночас автономна навігація дрона впродовж приблизно шестигодинного польоту, імовірно, здійснюється за допомогою GPS.
  • Також дрон може нести 100-кілограмову бомбу FAB-100 на підчеревну точку підкріплення. Перенесення вибухового вантажу під черевом, це може означати, що Nynja може скинути бомбу, а потім повернутися на базу.
  • Раніше росіяни повідомляли, що спостерігали буцімто політ "метеозонда". Це – безпілотний аеростат, який переносить вибухівку і скидає її за сигналом GPS-трекера.
Теги по теме
Россия
Источник материала
Поделиться сюжетом