Про це в коментарі Укрінформу повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.
“Після запровадження нововведень кількість звернень до посольства зменшилась на 30%. Загалом ажіотаж стосовно тимчасових обмежень щодо чоловіків призовного віку спостерігався в перші два дні після введення”, - повідомив Боднар.
За словами дипломата, загалом громадяни з розумінням поставились до нових правил. Скарг та незадоволень до посольства України не надходило, водночас мали місце різного роду емоційні коментарі в соціальних мережах.
“Зважаючи на відносно незначну кількість громадян України, які тимчасово перебувають в Туреччині (за даними турецької міграційної служби це 37 тисяч осіб), і це здебільшого жінки та діти, великого резонансу прийняте рішення щодо тимчасових обмежень не мало”, - сказав посол.
Кількість консульських дій, вчинених консульським відділом посольства України в Туреччині у 2022 році, склала близько 10 тисяч, у 2023 - близько 6,5 тис., за 2024 рік - близько 1,5 тис.
Як повідомляв Укрінформ, у консульських установах Стамбула та Анталії не відчули значних змін у роботі через тимчасове призупинення надання послуг чоловікам призовного віку за кордоном. Більшість громадян з розумінням ставляться до введених змін, найбільш емоційно реагували в соцмережах.