Таку думку 24 Каналу висловив військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, зауваживши, що для ударів по аеродрому українських військових відстань 75 кілометрів не є малою. Однак можливості ЗСУ з кожним днем розвиваються.
Навіщо росіянам новий аеродром
За словами Шарпа, 75 кілометрів – це дуже близька відстань до кордону. Однак росіяни розуміють, що HIMARS, найімовірніше через заборону США, не зможуть застосовуватись ЗСУ, а реактивним системам "Смерч" та "Вільха" вони зможуть протистояти.
Росіяни потребують посадкової смуги для літаків транспортної чи штурмової авіації, аби вони були ближче до цієї ділянки. Теоретично може й плануватись захоплення української території в глибину й вони виходять з того, що аеродром буде дальше від кордону,
– зазначив військовий оглядач.
Можливості ураження
Така відстань від кордону з Україною, за словами Шарпа, насправді не є вже такою малою. Засоби ураження для такої дистанції повинні підійти до самої лінії фронту або ж кордону та атакувати на певній дальності лише для того, аби запустити ракету на 75 кілометрів.
В реальності це потребує більшої дистанції, адже такими системами не ризикують і б'ють з глибини. Розрахунки росіян базуються на тому, що вони будуть мати близьку можливість щодо застосування літаків, попри можливості України,
– зауважив військовий оглядач.
Однак він додав, що українські можливості з часом зростуть, в тому числі й власного виробництва, тому цей аеродром стане однією з пріоритетних цілей нашої країни.
Вибухи в Росії: останні новини
- У ніч проти 1 травня дрони атакували Рязанський нафтопереробний завод. За атакою на НПЗ стоїть Головне управління розвідки. Окрім того, безпілотники також атакували НПЗ у Воронезькій області.
- Уранці 30 квітня в Росії під ударом опинився Бєлгород. Росіяни заявляють, що по ракетах буцімто відпрацювало їхня "пе-ве-о".
- Безпілотні літальні апарати були й уКалузькій області. Російські ЗМІ повідомили, що внаслідок падіння двох БпЛА літакового типу стався вибух цистерни з бензином об'ємом майже 700 кубічних метрів.