Видають бажане за дійсне: які насправді відносини між Байденом і Сі
Видають бажане за дійсне: які насправді відносини між Байденом і Сі

Видають бажане за дійсне: які насправді відносини між Байденом і Сі

Американський політолог Раміз Юнус заявив 24 Каналу, що політика республіканської партії США щодо Китаю жорсткіша і радикальніша, ніж в адміністрації Джо Байдена. І газета The Wall Street Journal спеціально вкидає такий наратив, щоб створити видимість напруги, якої насправді між США та Китаєм не існує так само, як немає жодної напруги між Євросоюзом та Китаєм.

Данина поваги

Політолог повідомив, що Байден із Сі Цзіньпінем домовилися не ескалювати ситуацію на Близькому Сході, а також – на російсько-українському фронті. Тема Тайваню взагалі майже не згадується, адже не є такою спекулятивною, як тема України та Ізраїлю.

Динаміка відносин США з Китаєм відбувається через візити китайських високопосадовців до США, а американських – до Китаю. Блінкен (державний секретар США Ентоні Блінкен24 Канал) буквально на днях був прийнятий у Китаї на найвищому рівні.

Коли приймають держсекретаря на такому високому рівні, це не говорить про те, що США і Китай мають проблеми, які вони не хотіли б вирішувати. Якщо Блінкена приймають, тоді це данина поваги, яку Китай надає держсекретарю, тому що Сі Цзіньпін не зобов'язаний його приймати за протоколом,
– зауважив Раміз Юнус.

Він наголосив, що треба розуміти, що насправді жодної напруги між США та Китаєм немає. Є лише "газетні качки", які видає The Wall Street Journal.

Программа невдоволення

А щодо певної обов'язкової програми, яка існує в американсько-китайських відносих, тобто невдоволення, яке вони регулярно висловлюють, – це тема, пов'язана з Тайванем.

Конгрес США виділив 8 мільярдів доларів (на потреби оборони Тайваню – 24 Канал), а з іншого боку каже, що Тайвань – це територія Китаю. Природно, Китай висловлюватиме своє невдоволення,
– сказав американський політолог.

Він підсумував, що до кінця президентської кампанії ескалації у відносинах США та Китаю, а також Євросоюзу та Китаю не варто очікувати, тим більше Сі Цзіньпін зібрався з візитом до Європи і проводитиме там зустрічі на дуже високому рівні.

Візит Сі Цзіньпіна до Європи: чого чекати

  • Лідер Китаю у межах великого туру планує відвідати Францію, Угорщину та Сербію. Це – перша поїздка Сі Цзіньпіна до Європи за останні 5 років.
  • У рамках зустрічі Сі та президент Франції Еммануель Макрон планують обговорити припинення війни в Україні, залучення китайських інвестицій у виробництво акумуляторів для електромобілів та спільні дії, необхідні для подолання глобальних викликів, зокрема надзвичайної кліматичної ситуації.
  • Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан буде дуже радий зустрічі з Сі, оскільки Китай є в центрі міжнародної політики, тож в інтересах угорської економіки мати такого великого союзника.
  • Що ж до Сербії, у МЗС Китаю не коментують жодної інформації. Відомо лише, що дата візиту Сі приблизно припадатиме на 25-ту річницю удару США по китайському посольству в Белграді під час операції НАТО у 1999 році.
Теги по теме
Новости политики
Источник материала
loader
loader