![The Wall Street Journal назвала естонське місто, яке може стати ціллю Путіна](https://thumbor.my.ua/2ujKoK4H3ZZaGoaLzECq7OCokKI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F66cebd56725e8831d6f3a5fee13c52a7.jpg)
The Wall Street Journal назвала естонське місто, яке може стати ціллю Путіна
Уряди США і Європи дедалі більше схвильовані тим, що російський диктатор Володимир Путін планує кинути виклик членам НАТО, зокрема трьом балтійським країнам, якщо зможе закінчити війну в Україні на вигідних для себе умовах. Про це пише The Wall Street Journal.
Журналісти нагадали, що за кілька місяців після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році Путін публічно назвав естонську Нарву, місто з населенням 53 тисячі осіб, історично російською землею. Тоді ж російське керівництво видало ордер на арешт прем'єр-міністерки Естонії Каї Каллас через те, що вона доручила уряду прибрати пам'ятники радянським військам.
Водночас виданння зазначає, що нині мало хто очікує від Росії військового удару по Естонії в найближчому майбутньому. При цьому генеральний секретар міністерства закордонних справ Естонії Йонатан Всевіов наголосив, що загрози для його країни не є суто теоретичними чи потенційними: «Росія не приховує своїх цілей у цій війні. Вона хоче контролювати всю Україну і докорінно змінити архітектуру європейської безпеки, створивши своєрідну буферну зону на її західних кордонах, руйнуючи при цьому НАТО і Європейський союз як ефективні безпекові організації».
Естонські офіційні особи та їхні балтійські колеги стверджують, що працюють над тим, щоб відповісти на виклики, що насуваються, – від інвестицій у військову сферу до дипломатичних і розвідувальних зусиль.
WSJ зауважило, що Естонія, населення якої становить 1,4 мільйона людей, майже третина з яких – російськомовні, навряд чи зможе протистояти російській армії.
Як нагадало видання, сухопутні війська інших членів НАТО, зокрема й США, були розгорнуті в країнах Балтії з 2017 року і посилені після повномасштабного вторгнення в Україну. Загалом їхня чисельність тут становить приблизно п’ять тисяч військовослужбовців. Однак цього надто мало, щоб відбити повномасштабний військовий напад.
На думку західних чиновників, такі місця, як Нарва і навколишня сільська місцевість на сході Естонії, – одні з найбільш очевидних цілей для Росії, як і «Сувалкський коридор» між Польщею і Литвою, а також російськомовні райони східної Латвії. Зазначається, що міська рада Нарви розташована лише за кілька кроків від кордону з Росією, на площі, названій на честь російського імператора Петра Великого. Майже всі тут, у третьому за величиною місті Естонії, розмовляють російською як рідною мовою, і кожен третій житель має саме російське, а не естонське громадянство.
Водночас, за оцінкам естонського міністра оборони Ханно Певкура, Москві знадобиться два-три роки, щоб відновити свої сили й кинути серйозний виклик НАТО.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)