19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
У Казахстані судять журналістку Джамілю Марічеву за пост на підтримку казахської служби «Радіо Свобода»
У Казахстані судять журналістку Джамілю Марічеву за пост на підтримку казахської служби «Радіо Свобода»

У Казахстані судять журналістку Джамілю Марічеву за пост на підтримку казахської служби «Радіо Свобода»

У січні журналістка опублікувала у своєму телеграм-каналі допис, у якому йшлося про проблеми, з якими стикається «Радіо Азаттик» під час отримання офіційної акредитації від МЗС.

У Казахстані триває суд над журналісткою, авторкою телеграм-каналу ProTenge Джамілею Марічевою. Судовий процес розпочався 2 травня, після чого було оголошено перерву до сьогоднішнього дня, 6 травня. Журналістку звинувачують у поширенні «неправдивої інформації». Про це написав Інститут масової інформації, посилаючись на повідомлення «Радіо Свобода»

Марічеву затримали в Алмати 24 квітня під час вечірньої пробіжки. Причиною для порушення справи проти журналістки став її допис на підтримку казахської служби «Радіо Свобода» — «Радіо Азаттик», який вона ще в січні опублікувала у своєму телеграм-каналі.

У дописі йшлося про проблеми, з якими стикається «Радіо Азаттик» під час отримання офіційної акредитації від міністерства закордонних справ, що викликало побоювання щодо намагання уряду придушити незалежні медіа.

Марічева також написала про те, що робота «Радіо Азаттик» є цінною для Казахстану.

Пост Марічевої поширив інший казахстанський журналіст Асхат Ніязов, після чого його звинуватили в наклепі. Минулого тижня суд виправдав Ніязова, закрив справу і заявив, що в його діях немає нічого кримінального.

2 травня під час судового засідання Марічева вкотре заявила про свою невинуватість. Вона також сказала, що міліція порушила її права під час затримання.

У своїй публікації «Радіо Свобода» нагадує, що в січні 2023 року МЗС Казахстану відмовило в акредитації 36 журналістам «Радіо Азаттик». Деякі з кореспондентів не змогли продовжити акредитацію з кінця 2022 року.

Ситуація загострилася, коли група казахстанських законодавців схвалила законопроєкт, який дозволяв владі відмовляти в акредитації іноземним медіа та їхнім журналістам з міркувань національної безпеки.

«Радіо Свобода» повідомило також, що менш ніж два тижні тому досягло згоди з МЗС Казахстану щодо акредитацій.

Читайте також:

  • Казахстан веде список осіб, які негативно висловлюються про країну. Їм заборонять в’їзд
  • У Казахстані збільшать обсяг державної мови на радіо і телебаченні до 70%
  • Росія заблокувала сайти проєктів «Радіо Свобода», які висвітлюють події в Центральній Азії

Автор фото: Петро Троценко / «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд Казахстан
Источник материала
Поделиться сюжетом