Кримській журналістці та правозахисниці Луфтіє Зудієвій окупанти вручили застереження
Кримській журналістці та правозахисниці Луфтіє Зудієвій окупанти вручили застереження

Кримській журналістці та правозахисниці Луфтіє Зудієвій окупанти вручили застереження

Від опитування журналістка відмовилася.

Кримська правозахисниця, журналістка Луфтіє Зудієва отримала застереження про недопустимість організації мітингів від окупаційного Центру із протидії екстремізму в тимчасово окупованому Криму.    

Про це вона повідомила у Facebook. 

«До мене додому приходив оперуповноважений із відділу карного розшуку МО МВС Росії «Джанкойський» і намагався опитати за дорученням Центру протидії екстремізму», - йдеться у повідомленні. 

Правозахисниці було передано застереження від окупаційного Центру із протидії екстремізму МВС Криму. 

Від опитування журналістка відмовилася. 

 

22 лютого 2024 року у Джанкої російські силовики провели обшук у журналістки та правозахисниці Лутфіє Зудієвої. Її звинуватили у «зловживанні свободою масової інформації» за поширення матеріалів «Радіо Свобода» без маркування медіа як «іноагента».

Наприкінці березня стало відомо, що підконтрольний Росії Київський районний суд у Сімферополі оштрафував Зудієву на 2500 рублів.

Ми також писали, що російські силовики затримували Зудієву й в липні 2023 року. В такий спосіб окупаційна влада перешкодила їй висвітлювати судове засідання у так званому Верховному суді Криму щодо справи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, яких російська влада обвинувачує в диверсії. Пізніше її відпустили та оштрафували на 12 тисяч рублів (приблизно 5 000 грн). 

Лутфіє Зудієва — громадська активістка, правозахисниця, журналістка, яка висвітлює судові процеси та масові обшуки в Криму. 

Лутфіє Зудієва співпрацює з «Ґратами» з моменту відкриття видання у 2019 році. Вона професійно, дотримуючись журналістських стандартів, послідовно пише про переслідування українських громадян у Криму. Справу Нарімана Джеляла і братів Ахтемових Зудієва висвітлює з початку кримінального переслідування кримськотатарських активістів. 

У вересні 2022 року стаття Лутфіє Зудієвої «Вчинок і кара. Як із тортур і уривків фраз з’явилася справа Нарімана Джеляла про диверсії в Криму» ввійшла у шортліст фіналістів премії української журналістики «Честь професії».

Читайте також: 

  • Zmina зафіксувала 162 випадки тиску на журналістів в окупованому Криму за останні два роки
  • Окупаційний суд Криму оштрафував журналістку Лутфіє Зудієву за статтею про «зловживання свободою масової інформації»
  • «КримSOS» описала 10 хвиль масових затримань активістів у Криму з 2021 року

Фото: crimean-solidarity.org

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
крымские татары
Источник материала
loader
loader