У Києві 11 травня в межах Фестивалю американського кіно «Незалежність» відбудеться спеціальний показ документального фільму «Порцелянова війна» за участі команди та героїв стрічки. Про це «Детектору медіа» повідомили організатори заходу.
Режисерами кінороботи стали американець Брендан Белломо і харківський художник, колишній спецпризначенець Слава Леонтьєв. Він зі своєю дружиною Анею Стасенко якраз і створює порцелянові скульптури, про які йдеться у фільмі.
За сюжетом стрічки троє українців — митці порцелянової анімалістики Слава, Аня й Андрій — залишаються в країні під час війни, щоб боротися пліч-о-пліч зі своїм народом. Вони перебувають у Харкові, який зазнає російських ударів з першого дня вторгнення, і продовжують творити під час війни: виготовляють порцелянові фігурки та прикрашають ними зруйновані обстрілами будинки.
«"Порцелянова війна" — справжня кінематографічна перлина. Леонтьєву та співрежисеру Брендану Белломо вдається витончено вловити дисонанс між жахіттями війни та тендітною красою природи і мистецьких практик. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають у витонченій анімації, яка знайомить глядача з історією їхніх творців та труднощами, які вони долають», — йдеться на сайті Фестивалю американського кіно «Незалежність».
Показ відбудеться 11 травня о 15:00 в кінотеатрі «Жовтень» (вулиця Костянтинівська, 26). Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Журі фестивалю відзначило роботу такими словами: «Саме створення цього документального фільму, в якому присутні пафос та зло, гриби та дракони, є прагненням до добра. Ми нагороджуємо його за важливий голос зсередини жорстокої війни в Україні, який закликає піклуватися про тих, хто готовий віддати власне життя, щоб зберегти гуманність у собі та в інших».
Фото: кадр з фільму «Порцелянова війна»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.