Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Начальник управління МОУ Володимир Рочняк зауважив, що роль безпілотних систем на полі бою збільшується, сьогодні вони виконують широкий спектр завдань, поступово мінімізуючи присутність людини на лінії фронту.
«Багато вітчизняних виробників нині сфокусовані на виробництві роботизованих систем з метою підвищення спроможностей Збройних сил України та збереження життя наших воїнів. Тільки з початку 2024 року кодифіковано 9 наземних роботизованих комплексів, створених українським зброярами», – зазначив він.
За словами Рочняка, кодифіковані безпілотні платформи призначені для виконання різних завдань на полі бою. Окремі з них є носіями системи озброєння, зокрема, кулеметів різних калібрів. Ці бойові роботи дозволяють нашим воїнам з укриття дистанційно вести вогонь по противнику, що убезпечує їх від поранень та загибелі.
Серед кодифікованих цьогоріч безпілотних наземних комплексів також є роботи для евакуації поранених з поля бою, виконання логістичних завдань, мінування та розмінування.
У Міноборони нагадали, що кодифікація і подальший допуск зразка озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НATO дозволяє закуповувати цю зброю за кошти з державного бюджету для підрозділів Сил оборони України.
Як повідомляв Укрінформ, обсяги виробництва військової техніки в Україні зросли втроє, причому за деякими напрямками – в десятки разів.
Фото: Міноборони