Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Європейської служби зовнішніх справ (EEAS).
«ЄС шкодує про те, що нова президентка Північної Македонії Силяновська-Давкова не використала конституційну назву країни під час сьогоднішньої церемонії складання присяги», - заявили у EEAS.
У заяві вказується на важливість повного дотримання чинних юридично обов’язкових угод, включаючи Преспанську угоду з Грецією.
Сьогодні нова президентка Північної Македонії Гордана Силяновська-Давкова під час складання присяги назвала країну просто «Македонією», що викликало протест з боку посла Греції.
Як повідомляв Укрінформ, спір щодо назви між Грецією і колишньою югославською республікою тривав із 1991 року, коли остання проголосила незалежність, взявши собі назву Республіка Македонія. Афіни вважали, що назва «Македонія» може спричинити територіальні претензії стосовно однойменного грецького регіону, тому наполягали на зміні назви сусідньої країни.
У 2018 році Афіни та Скоп'є домовилися про те, що КЮРМ (Колишня Югославська Республіка Македонія) буде перейменована на Республіку Північна Македонія.
12 лютого 2019 року країна повідомила, що змінила свою назву на Північну Македонію, як передбачає Преспанська угода з Грецією.
Після цього Греція зняла заперечення проти приєднання Північної Македонії до НАТО та подання заявки на членство в Європейському Союзі.