Як передає Укрінформ, про це сказав засновник CIT Руслан Левієв у Ютуб-ефірі журналіста Майкла Накі.
«Версія про те, що ракета від української "Точки-У" могла так змінити свою траєкторію під дією ракети ППО, щоб ударити з цього боку будинку, здається нам малоймовірною», - наголосив Левієв.
Вивчивши та проаналізувавши фото і відео з Бєлгорода, OSINT-розслідувачі (розвідка на основі відкритих джерел) дійшли висновку, що з великою ймовірністю попадання в будинок сталося з північного сходу. За словами Левієва, такий напрямок удару доводять, зокрема, пошкодження вікон: вони вибиті з північно-східного (зовнішнього) боку будинку і залишилися цілими з південно-західного (внутрішнього).
CIT припускають, що це була зенітна керована ракета від російського комплексу ППО або позаштатне сходження авіаційної бомби (ФАБ-500) з із універсального модуля планерування та корекції (УМПК).
Як повідомлялося, за інформацією ЗМІ, у російському Бєлгороді 12 травня пролунали вибухи, внаслідок чого у місті обвалився під'їзд багатоповерхівки. Наразі відомо про 7 загиблих. Також повідомляється, що дах зруйнованого будинку впав на рятувальників, які проводили розбір завалів.
Російські літаки регулярно впускають авіабомби ФАБ-250 і ФАБ-500 на території Бєлгородської області РФ.
Також у квітні минулого року російський літак Су-34 випадково скинув боєприпас на місто Бєлгород, що призвело до вибуху та пошкоджень.