Українська делегація провела низку зустрічей у США з підвищення кіберстійкості в умовах війни
Українська делегація провела низку зустрічей у США з підвищення кіберстійкості в умовах війни

Українська делегація провела низку зустрічей у США з підвищення кіберстійкості в умовах війни

Заступник міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Атон Демьохін провів у США низку зустрічей з питань посилення кібербезпеки України в умовах російської агресії.

Про це він розповів у коментарі власкору Укрінформу у Нью-Йорку.

У межах Глобального круглого столу з безпеки інформаційно-комунікаційних технологій Демьохін провів переговори з міністеркою цифрового розвитку та інформації Сінгапуру Жозефін Тео та виконавчим директором Агентства кібербезпеки цієї країни Девідом Ко.

«Ми зокрема обговорили питання російської воєнної агресії в кіберпросторі проти України, використання новітніх технологій, зокрема штучного інтелекту в кіберозброєнні для військових цілей, дезінформації та використання ШІ для посилення дезінформаційної діяльності ворога й інших маніпуляторів соціальної думки», - розповів заступник міністра.

Також у Нью-Йорку Демьохін зустрівся із заступником Генерального секретаря ООН, посланником Генсека з питань технологій Амандіпом Сінгхом Гіллом. «Однією із зон його уваги є питання штучного інтелекту та безпечного розвитку відповідних технологій. Ми обговорили ту роботу, яка ведеться на рівні ООН, а також нашу взаємодію в цьому контексті», -  пояснив Демьохін.

Українська делегація на чолі з Демьохіним також узяла участь у RSA-конференції – міжнародному заході з питань кібербезпеки в Сан-Франциско.

Там відбулася, зокрема, зустріч «з кіберамбасадорами інших країн з обговорення загальних питань взаємодії в напрямку кібердипломатії», у якій взяв участь держсекретар Ентоні Блінкен.

Блінкен, за словами Демьохіна, презентував стратегію США в питаннях цифрової політики та кіберпростору. Ця стратегія вводить поняття «цифрова солідарність», що передбачає взаємодію країн, які поділяють спільні цінності й принципи для того, щоб спільно розвивати глобальну цифрову екосистему, національні спроможності кіберстійкості, захищатися й протидіяти кіберзлочинцям.

Питання співпраці МЗС та Держдепу щодо реалізації Талліннського механізму Демьохін обговорив на зустрічі з послом з особливих доручень з питань кіберпростору й цифрової політики Держдепу Натаніелем Фіком.

Під час зустрічі з національним кібердиректором при Білому домі Гаррі Кокером обговорювалися питання «покращення зусиль задля забезпечення потреб Україні в посиленні кіберстійкості нашої держави».

Крім того, у Стенфордському університеті заступник міністра зустрівся з головою Комітету Палати представників у закордонних справах Майклом Макфолом, з яким говорив про важливість продовження санкційної діяльності для обмеження постачання технологій до Російської Федерації, а також інших країн, які не поважають норми й принципи відповідальної поведінки держав у кіберпросторі.

Як повідомляв Укрінформ, українська делегація на чолі з Демьохіним узяла участь у Глобальному круглому столі з безпеки інформаційно-комунікаційних технологій, який скликав голова Робочої групи ООН відкритого складу з безпеки використання інформаційно-комунікаційних технологій, постпред Сінгапуру при ООН Бурхан Гафур.

У грудні 2023 року МЗС України та ще десяти країн створили Талліннський механізм, метою якого є зміцнення кіберстійкості й цивільного кіберпотенціалу України.

Фото: Постпредство України в ООН

Теги по теме
Украина Россия США МИД Украины
Источник материала
loader
loader