Про це повідомляє тайванське інформагентство CNA, передає Укрінформ.
«Сподіваюся, що Китайвизнає реальність існування Китайської Республіки (офіційна назва Тайваню – ред.) і сумлінно... співпрацюватиме з законним урядом, обраним народом Тайваню», - сказав Лай.
Він підкреслив, що його уряд дотримуватиметься політики попереднього президента щодо Китаю і працюватиме над збереженням статус-кво.
«Уряд не піддаватиметься на провокації і не провокуватиме», - заявив Лай, повторивши позицію своєї попередниці Цай Інвень щодо утримання від необдуманих дій на тлі тиску Китаю.
Водночас він наголосив на необхідності зберігати пильність і бути готовими обстоювати незалежність і суверенітет.
«Китайська Республіка і Китайська Народна Республіка не підпорядковуються одна одній. Тайванці… мають об’єднатися, щоб захистити нашу націю», – зазначив новий президент.
Сполучені Штати і Японія привітали президента Лая з інавгурацією та висловили сподівання, що за нової адміністрації Тайваню їх відносини розвиватимуться конструктивно.
Тайвань є самоврядним демократично керованим островом, який Пекін вважає бунтівною провінцією і прагне «возз’єднання». Нинішнє керівництво Тайваню китайська влада не визнає, називає сепаратистами й відмовляється від контактів.
Більшість країн світу, в тому числі й Сполучені Штати, дотримуються політики «одного Китаю» і не мають офіційних відносин із Тайванем, але підтримують зв’язки з ним в обхід Пекіна, що викликає критику з боку уряду КНР.
Президентські вибори на Тайвані відбулись у січні.
Фото: CNA