Прем'єр-міністр Китаю проведе рідкісний саміт із союзниками США
Прем'єр-міністр Китаю проведе рідкісний саміт із союзниками США

Прем'єр-міністр Китаю проведе рідкісний саміт із союзниками США

Прем'єр-міністр Китаю проведе рідкісний саміт із союзниками США

Країни намагаються впоратися зі зростаючою недовірою.

Прем'єр-міністр Китаю Лі Цянь, президент Південної Кореї Юн Сок Йол і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда зустрінуться на перших за чотири роки тристоронніх переговорах у понеділок в Сеулі. Серед обговорюваних тем буде економіка і торгівля, наука і технології, міжнаціональні обміни та сфера охорони здоров'я.

Лідери намагаються відновити діалог із питань торгівлі та безпеки, який гальмується глобальною напруженістю, пише Reuters. Саміт відбудеться після того, як лідери зустрілися окремо для двосторонніх переговорів один з одним.

Під час цих зустрічей Лі і Юн домовилися про дипломатичний діалог, а також про відновлення переговорів про вільну торгівлю, в той час як Кісіда і китайський прем'єр обговорили питання Тайваню і домовилися про проведення нового раунду двостороннього економічного діалогу на високому рівні.

Юн також попросив Китай відігравати конструктивну роль зі своїми партнерами в Північній Кореї, яка розширює свій ядерний і ракетний арсенал всупереч резолюціям Ради Безпеки ООН.

Офіційні особи та дипломати з Південної Кореї та Японії встановили низьку планку для саміту, заявивши, що немає впевненості в тому, чи будуть зроблені важливі заяви, але сама зустріч допоможе трьом країнам оживити їхні напружені відносини.

Китай і союзники США ‒ Південна Корея і Японія ‒ намагаються впоратися зі зростаючою недовірою на тлі суперництва між Пекіном і Вашингтоном, а також напруженості навколо Тайваню, який Пекін вважає своєю територією.

Нагадаємо, з огляду на особливий рівень відносин Китаю з Росією українська влада всіма доступними засобами намагається домогтися його присутності на червневому Саміті миру. Чи погодиться Пекін, який просуває власний «мирний план» і альтернативну конференцію, відправити свого представника на форум у Швейцарії? Чи змінилася його позиція стосовно російсько-української війни й чи може Київ розраховувати на вплив Пекіна на Москву для припинення російської агресії проти нашої країни?

Відповіді на ці запитання ‒ в статті асоційованої аналітикині Центру "Нова Європа" Наталії Бутирської на ZN.UA "Чому для України важлива участь Китаю в Саміті миру?".

Источник материала
Поделиться сюжетом