Правоохоронці радять громадянам не передавати стороннім особам свої особисті дані, не вводити у різноманітних анкетах та на підозрілих сайтах дані банківських карток.
У мережі шириться шахрайська схема, у жертв якої виманюють дані банківських карток під приводом нібито виплат українцям від польських партнерів. Про це у вівторок, 28 травня, повідомила пресслужба Департаменту кіберполіції Нацполіції.
“Українцям продовжують надходити шахрайські повідомлення про можливі грошові виплати. Зазвичай, зловмисники використовують фішингові сайти або просять заповнити анкети, зокрема, й через гугл-форми. Так, в одному із популярних месенджерів поширюється повідомлення про нібито грошові виплати українцям від Польщі”, – зазначається в повідомленні.
За даними кіберполіції, для отримання коштів аферисти пропонують перейти на фішингові сайти, візуально схожі на справжні, де жертва має ввести дані для входу в інтернет-банкінг.
Правоохоронці радять людям для того, щоб не стати жертвами аферистів, не передавати стороннім особам свої особисті дані, не вводити у різноманітних анкетах та на підозрілих сайтах: тризначний номер на звороті банківської картки (CVV/CVC-код); пін-код від картки; логін і пароль для входу в інтернет-банкінг; коди і одноразові паролі від банку та мобільних операторів.
“Важливо бути обачними. Переконайтеся, що інформація про можливі виплати походить від офіційних джерел і розміщена на офіційних ресурсах організацій, від імені яких обіцяють допомогу”, – йдеться у повідомленні.
Жертв шахрайств закликають звертатися до кіберполіції.
Раніше повідомлялося, що у Києві затримали шахрайку, яка виманила у людей 105 млн грн.
У Києві затримали шахраїв, які пропонували фейкову роботу в ЄС