Про це в інтерв'ю АР заявив голова Агентства Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA) Юхан Лепассаар, передає Укрінформ.
За його словами, кількість атак з геополітичними мотивами неухильно зростає з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Лепассаар також повідомив, що останніми місяцями хакери атакують сайти і структури, пов'язані з майбутніми виборами до Європарламенту, які мають відбутися 6-9 червня. Вибори, які також мають відбутися в США, Великій Британії та багатьох інших країнах, змусили служби безпеки посилити контроль за можливим втручанням.
В ENISA розповіли, що основною метою атак є спричинення дезорганізації, і в агентстві констатували подвоєння атак із четвертого кварталу 2023 року до першого кварталу 2024 року.
Лепассаар зазначив, що методи атак - хоча і не завжди успішні - часто спочатку випробовувалися в Україні, а потім поширювалися на країни ЄС.
«Це частина російської агресивної війни, яку вони ведуть фізично в Україні, але також і в цифровій формі по всій Європі», - каже він.
Експерти попереджають, що штучний інтелект також використовується для впливу на західних виборців за допомогою оманливої інформації, в тому числі через створення діпфейків - зображення, відео- та аудіокліпи, які мало відрізняються від реальних і використовуються для дезінформації. Про небезпеку використання нових технологій для маніпуляції інформацією нещодавно попереджала і директорка Національної розвідки США Авріл Гейнс.
У річному звіті за 2023 рік ENISA також відзначило сплеск хакерських атак з використанням програм-вимагачів, які намагаються зламати сайти громадських організацій.
Як повідомляв Укрінформ, кіберзлочинці, зокрема афілійовані з російськими спецслужбами, значно активізувалися останнім часом у Німеччині.
Фото: www.bloombergquint.com