Названа кількість українців, які живуть за межею бідності
Названа кількість українців, які живуть за межею бідності

Названа кількість українців, які живуть за межею бідності


Підтримка Сполучених Штатів допоможе Україні забезпечувати виплатами, зарплатами та пенсіями людей.

Близько дев’яти мільйонів українців опинилися за межею бідності через війну, розв’язану Росією. При цьому загальна чисельність населення України нині оцінюється приблизно в 32 мільйони осіб. Про це у четвер, 30 травня, йдеться у звіті Світового банку, передає . 

Вказується, що з 2020 року кількість українців, які живуть за межею бідності, зросла на 1,8 мільйона осіб.

“Майже чверть опитаних українців у червні 2023 року не мали достатньо коштів для купівлі продуктів харчування”, – наголошено у звіті.

Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі зазначив, що ситуація була б набагато гіршою, якби Україна не отримала значну зовнішню бюджетну підтримку для виплати пенсій за віком та зарплат вчителям, лікарям та іншим категоріям населення.

“Якби міжнародні партнери, особливо США, не перенаправляли ресурси, спеціально призначені для цих соціальних витрат, то в бідності було б на три мільйони більше людей”, – сказав він.

Аналітики пояснюють, що зростання бідності пов’язане зі зниженням рівня зайнятості – понад п’ята частина дорослого населення, яке працювало до війни, втратила роботу. 

У звіті також сказано, що 85-92% медичних клінік в Україні все ще повністю функціонували у 2023 році, попри російські обстріли. Також щонайменше 89% дітей віком від 6 до 18 років продовжували відвідувати школу, а 72% цих учнів відвідували школу онлайн, адже в районах, де вони живуть, велись активні бойові дії. 

Також опитування показало, що 97% пенсій за віком та 85% соцдопомоги виплачуються вчасно.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд під час третього перегляду програми розширеного фінансування EFF оновив макропрогноз для України, покращивши прогнози інфляції, держборгу та дефіциту поточного рахунку.



Теги по теме
Деньги
Источник материала
loader
loader