"Якщо РФ перенесе цілі": очільник МЗС Литви Ландсбергіс про можливість ударів ЗСУ по Білорусі
"Якщо РФ перенесе цілі": очільник МЗС Литви Ландсбергіс про можливість ударів ЗСУ по Білорусі

"Якщо РФ перенесе цілі": очільник МЗС Литви Ландсбергіс про можливість ударів ЗСУ по Білорусі

На думку міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, якщо Росія розмістить свої військові цілі у Білорусі, Україна матиме право завдавати ударів по них

Зміст

Таку відповідь він надав на запитання білоруської служби "Радіо Свобода" щодо того, чи мають ЗСУ бити по цілях у Республіці Білорусь перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Празі.

Ландсбергіс наголосив, що Україна "повинна мати здатність захищатися".

"Якщо Росія, побоюючись, що цілі можуть бути обстріляні в Росії, може перемістити їх кудись в іншому місці, то я вважаю, що вибір цілей теж потрібно перенести", - сказав очільник литовського дипломатичного відомства.

Які держави дозволили Україні бити своєю зброєю по території РФ

2 травня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право використовувати британську зброю для ударів по території РФ. У відповідь Росія пригрозила ударами по військових об'єктах Великої Британії.

26 травня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна може використовувати зброю, яку надає Стокгольм, аби бити по цілях на території Росії.

27 травня стало відомо, що Парламентська асамблея Північноатлантичного альянсу закликала уряди всіх держав-членів НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по території Росії.

Пізніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Україна має право на удари по військових об’єктах на території Росії.

Згодом заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик заявив, що його країна підтримує право України використовувати західну зброю для ударів по цілях на території Росії.

Також дозвіл на використання своєї зброї за межами України надали Латвія, Литва, Нідерланди, Естонія, Чехія та Фінляндія.

29 травня очільниця МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що країна, надаючи Києву зброю, не ставила жодних умов щодо її застосування.

Водночас США й надалі обмежують Україну в тому, де застосовувати надану їй зброю.

30 травня Норвегія заявила, що західні країни повинні дозволити Україні бити їхньою зброєю по території Росії, аби прискорити перемогу Києва.

Цього ж дня міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен повідомив, що Україна зможе застосовувати данські винищувачі F-16 для завдання ударів по військових об’єктах на території Росії.

30 травня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що його країна "не має проблем" щодо використання Києвом наданих Прагою боєприпасів для ударів по території Росії.

Також стало відомо, що Латвія не накладає жодних обмежень на використання своєї зброї для ударів по території Росії, але не обговорює відправку військових в Україну.

31 травня держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що президент Джо Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по об’єктах на території Росії американською зброєю.

Теги по теме
Украина Россия Беларусь МИД Украины Литва
Источник материала
loader
loader