Столтенберг відповів, чи належно захищений східний фланг НАТО
Столтенберг відповів, чи належно захищений східний фланг НАТО

Столтенберг відповів, чи належно захищений східний фланг НАТО

Столтенберг вказав, що за останні кілька років кількість союзників, що витрачають 2% ВВП на оборону збільшилося вдвічі. Зокрема, особливу увагу країни-члени НАТО приділяють протиповітряній обороні.

НАТО інвестували в ППО

Єнс Столтенберг нагадав, що НАТО становить 50% військової могутності світу. Він вказав, що Північноатлантичний альянс має багато можливостей – зокрема, він має США, що є найсильнішою військовою державою. Також партнери затвердили нові витрати на оборону.

Ми стали амбіційнішими, бо живемо в більш небезпечному світі. Отже, необхідно інвестувати більше, щоб відповідати вимогам, які випливають із нових витрат на оборону. Це також враховує більше інвестицій у протиповітряну оборону,
– вказав генсек.

За словами Столтенберга, союзники погодилися придбати або поставити на озброєння ще 700 винищувачів п’ятого покоління, що є потужними засобами захисту неба. Союзники нарощують закуповують та виробляють більше ППО. Наприклад, Німеччина та Сполучені Штати погодилися збудувати новий завод із виробництва ракет Patriot.

Наразі серед членів НАТО є 18 країн, які витрачають 2% ВВП на оборону. Єнс Столтенберг очікує, що їх число буде зростати.

НАТО розглядало можливість закрити небо

  • Країни-члени НАТО обговорюють можливість взяти контроль над захистом небана частині території України. Йдеться про західні області нашої держави.
  • За даними Bild, за розширення допомоги, включно з захистом неба на Заході України, виступають такі країни, як Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва, Франція. Проти ж висловилися США та Німеччина.
  • Проте остаточного рішення щодо питання немає. Переговори щодо цього, та деяких інших питань тривають – хоч і неофіційно. Наприклад, в Альянсі обговорюють навчання солдатів ЗСУ інструкторами НАТО на території України.
  • Також зазначається, що Велика Британія, Канада та Естонія готові в майбутньому доставляти зброю та боєприпаси не лише до кордонів України, а й далі до лінії фронту. Нині у кількох західних країнах розробляється концепція "передової логістики".
Теги по теме
НАТО
Источник материала
loader
loader