Жінки мають самі обирати професію без прив’язки до гендерного розподілу - експертка
Жінки мають самі обирати професію без прив’язки до гендерного розподілу - експертка

Жінки мають самі обирати професію без прив’язки до гендерного розподілу - експертка

Існує чимало професій, у яких жінки проявляють себе набагато краще й професійніше, ніж чоловіки, і нині представниць жіночої статі активно закликають освоювати чоловічі професії, але гендерний розрив в оплаті праці в Україні все ще залишається.

Про це в черговому випуску проєкту “Самохвалов запитує” розповіла співзасновниця громадської організації “Український жіночий конгрес” Світлана Войцеховська.

“Держава не повинна вказувати, де можна працювати, а де ні. Жінки мають самі обирати собі професію без прив’язки до гендерного розподілу”, – переконана Войцеховська. За її словами, жінок постійно утискали в праві обирати професію з 1919 року. Заборона стосувалася навіть професій легкої промисловості, що вже казати про авіасферу, річковий флот, інженерні професії, додала вона.

Експертка зазначила, що у Міністерстві охорони здоров’я ще в 2017 році вважали, що скасування наказу, який обмежував жінок у праві вибирати професію, могло би призвести до зниження репродуктивних функцій та навіть до збільшення аварійних ситуацій на підприємствах.

“Усе змінилася після того, як Верховна Рада ухвалила низку законопроєктів, зокрема, пов’язаних зі ЗСУ. Жінкам дозволили служити на тих же посадах, що і чоловікам, і перестали записувати снайперок санітарками, у кращому випадку”, – акцентувала громадська діячка.

Водночас, за її словами, права урівняли, а зарплати – ні. Розрив між зарплатнеючоловіків та жінок спочатку перевищував 40%, однак зараз жінкам все одно платять на 20-22% менше, ніж чоловікам в одній і тій самій галузі, вказала вона.

“У бюджетному комітеті, де розподіляють гроші, — жодної жінки. Там де гроші, там чоловіки. У бізнесі, зокрема, де ухвалюються рішення, тільки 30% жінок”, – стверджує Войцеховська.

Тож нині, коли держава потребує жінок на робочі місця, що звільнилися через мобілізацію чоловіків, головним аргументом, що спонукатиме їх ставати до роботи, має бути вища зарплатня, переконана співзасновниця ГО “Український жіночий конгрес”.

До того ж, на її думку, потрібно відкинути ейджизм та залучати до роботи старших жінок. “Якщо людині за 60 і вона хоче працювати, її потрібно повертати до роботи, бо міграція молодого покоління через війну вже доволі відчутна, і щодалі, то ставатиме більшою проблемою для держави”, - констатувала експертка.

Світлана Войцеховська – громадська діячка, народна депутатка 8-го скликання. Входила до переліку сотні найвпливовіших жінок України за версією журналу “Фокус” у 2012, 2013, 2014 роках. У 2017 році Войцеховська стала володаркою нагороди “Жінка року”, яку їй вручила Федерація жінок за мир в усьому світі.

Теги по теме
Зарплата Женщины
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader